Mit éri meg posztolni?

Egy cég Facebook oldalának kommunikációs minősége döntő befolyással bír a hirdetési költségeire, hiszen óriási pénzeket égethet el azzal, hogy azoknak is próbál hirdetni, akiket teljesen hidegen hagy az oldal üzleti témája, mert ők csak a cuki dolgokért lájkolták azt.

Kép: Pixabay

Időt, energiát, pénzt és értékes munkaerőt pazarolni a közösségi médiára csak azért, hogy „legyen valami az oldalon”, nem szabad. Ha olyan tartalmat készítünk, amivel nem tudjuk világosan meghatározni, hogy milyen üzleti célunkat szolgálja, ne tegyük közzé! „Bár sokan úgy hiszik, az emberek nem csak szórakozni járnak a közösségi oldalakra” – hívta fel a figyelmet Szombati Orsolya online marketingszakértő a Bisnode céginformációs szolgáltató blogján.

A cuki állatos kategóriába tartozó videók-posztok ugyan nagyobb aktivitást tudnak elérni, de mielőtt ilyen tartalmakat jelenítenénk meg, három dolgot alaposan fontoljunk meg: vajon belefér a cégünkről kialakult képbe sallangtartalom? Hoz valamilyen hasznot a cégünknek? Mennyi időt rabolt el feleslegesen?

Mit érdemes posztolni a céges oldalra, hogy növelje a bizalmat, megismertesse a termékeit, kétirányú kommunikációt tudjon folytatni a célcsoportjával?

Olyan blogcikkeket, amelyek bemutatják a cég életét, a termékek használatát, strapabíróságát, és amelyek tartalmaznak feliratkozási lehetőséget. Ha már sikerül olvasókat áthozni a közösségi felületről a saját honlapunkra, ragadjuk meg az alkalmat, és kérjük el az e-mail címüket, ezzel adatbázis építésbe is foghatunk.

Rövid termékleírásokat jó minőségű fotókkal

Videóbemutatókat a cég szereplőiről, a cég mindennapjairól. A videóknál érdemes szem előtt tartani, hogy a Facebookra feltöltött videók jobb organikus elérést kapnak, mint a belinkelt videók.

Megúszható a reklámadó a Facebookkal?
A reklámozóknak át kell gondolniuk, hogy hogyan és mire költenek a reklámadó hatálybalépése után. A Facebookon való posztolás nem esik az adó hatálya alá. De tényleg teljesen kibújhatunk alóla a közösségi oldal használatával? Lévai Richard Facebook-szakértő válaszol.
Referenciákat.

Témába vágó cikkeket külső forrásokból.

 Villámtippeket

Extrém, meghökkentő, vicces felhasználási módjait a terméknek (pl. egy vicces lábtörlő bemutatása jobb, mint egy zászló vagy egy romantikus ajándék).

Nyereményjátékokat releváns nyereményekért (a termékért, a szolgáltatás próbalehetőségéért vagy a keresztmarketing partnereink termékeiért, ahol azonos a célcsoport), hogy ne híguljon fel a rajongói tábor a potyázókkal.

Kuponokat, amelyeket a céges honlapról tölthetnek le e-mail címért!

Könyvajánlókat, amelyek a témakörben érdekesek lehetnek a vásárló számára.

Életképeket, például min dolgozunk éppen?

Hogyan hallgatózzunk a közösségi médiában?
A legtöbb cég már jelen van a közösségi médiában, azt azonban kevesen tudják, hogy az is jelentősen javíthatja az eredményességüket, ha egyszerűen csak figyelnek… A közösségi média figyelése (más néven social listening vagy közösségimédia-monitorozás) egyedülálló lehetőséget ad arra, hogy megismerjük és adott esetben irányítsuk az ügyfelek, a versenytársak és a piacunkat befolyásoló szereplők tevékenységét.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo