Miért váltunk munkahelyet? Nem mindig a fizetésért...

Több oka is lehet, hogy miért akar kilépni valaki a munkahelyéről. Legtöbbször a kibírhatatlan főnök, az előléptetés hiánya vagy az alacsony fizetés áll a kilépés hátterében.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szokták mondani, hogy az ember nem munkahelyet, hanem főnököt vált. De nemcsak amiatt szoktak katapultálni az emberek, hogy nem tudnak kijönni a felettesükkel. Az előrejutási lehetőség hiánya is demotiváló: amikor úgy érzed, készen állsz rá, hogy feljebb lépj a szakmádban, de a cég túl kicsi, nincs benne kifutási pálya, vagy éppen túl nagy, és nem téged favorizál előléptetésre a főnök, hanem másokat.

A Glassdoor 5000 munkahelyet váltó személyre kiterjedő vizsgálatából az derült ki, hogy a leggyakoribb ok az előléptetés, a feljebb lépés hiánya. Amikor nem tudnak az emberek magasabb pozícióba emelkedni (nyilvánvalóan nagyobb fizetéssel), veszik a nyúlcipőt. Gyakrabban készteti ez őket távozásra a cégtől, mint a fizetésből, a cégvezetésből vagy a magánélet és a munka egyensúlyából adódó problémák.

Ha egy vállalkozás nem tud magasabb beosztást és magasabb fizetést kínálni egy bizonyos idő után, és az ambiciózus munkatárs karrierjének íve megtörik, illetve stagnál, az talán a legnagyobb motiváló tényező arra, hogy az illető kilépjen.

Kép: Pixabay

Nincs segítség

Ha a főnök nem veszi komolyan az alkalmazottját, egy mondattal válaszol egy részletes, egy-egy problémát vagy helyzetet lelkiismeretesen felvázoló e-mailre, az értekezleten is tőmondatokkal intézi el a beosztottja munkáját, az rendkívül frusztráló és demoralizáló tud lenni.

Az odafigyelés, a visszajelzés hiánya éppúgy elveszi az ember lelkesedését (sőt talán még jobban), mint a kekeckedő főnök, aki nagyítóval néz mindent, és mindenbe beleköt.

7 indok, amiért utálhatjuk a főnököt
Ha menedzserek, cégvezetők vagyunk, ezeket a rossz szokásokat kell kerülnünk, hogy ne váljunk közellenséggé az irodában. Ha pedig alkalmazottként a főnökünk túl sok tulajdonságára ismerünk rá az alábbi listában, akkor érdemes elgondolkodni, hogy hosszú távon is el tudjuk-e képzelni az életünket a cégnél.
Főleg akkor őrjítő a visszajelzés hiánya, ha a munkavállaló kezdő, vagy legalábbis az adott munkakörben még kevés tapasztalattal rendelkezik, ezért nagyon is igényelné, hogy minden feladatot megmagyarázzanak neki, hát még a bátorítást és a tanácsokat.

Kellemetlen főnök

A BambooHR felmérésében a megkérdezettek 44 százaléka mondta azt, hogy távozott már azért cégtől, mert a főnök emberileg nem megfelelő magatartást tanúsított. Magyarán undok és kibírhatatlan volt. A rossz főnök lehet olyan maximalista alak, akinek semmilyen teljesítmény nem jó, lehet lekezelő, kötekedő, de egyszerűen ignorálhatja azt a teamet is, amely nem a kedvenceiből áll, vagy megörökölte őket, nem az ő vezetése alatt jöttek a tagjai a céghez, s inkább a saját stábját erősíti dicsérettel, jutalmakkal, előléptetéssel.

Egyszínű, egysíkú a meló

Minden attól függ, hogy a képességeinkkel mennyire van szinkronban a munkakörünk. Ha monoton, egyszínű a meló, és nem kínál kiteljesedést, az is elegendő ok a távozásra. Az sem mindegy, hogy mekkora cégnél dolgozik az ember. Egy néhány tucatnyi főt foglalkoztató vállalkozásnál talán megbecsültebb, jobban ki tud tűnni, gyakrabban fogadják el a javaslatait, nagyobb tényezőnek számít. Egy óriáscégnél talán eltűnik az embertömegben, itt azonban több a lehetőség a feljebb lépkedésre a ranglétrán.

15 jel, hogy a főnököd pszichopata
Az, hogy a főnökünk kiabál, még nem teszi őt pszichopatává. Mégis vannak karakterek, akikről a Jóisten sem mossa le a sejtelmünket, hogy pszichopaták. Miről lehet felismerni őket? Íme néhány beszédes jel.

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo