Február 5-én ünneplik a szerencsésebb munkavállalók a „Dolgozz meztelenül!” napot, amikor - mint azt a neve is mutatja – egy szál köntösben is nekiülhetünk a napi melónak. Persze ez nem azt jelenti, hogy „felül semmiben” jelenjünk meg az irodában, hanem az „ünnepnap” arra szolgál, hogy népszerűsítse a munkavállalók körében a távmunkát.
Ez az atipikus foglalkoztatási forma ugyanis nemcsak a munkavállalókat teszi boldogabbá, hanem a cégeknek is komoly költségcsökkentési tényezőt jelent. A 2010-óta rendszeresen „megünnepelt” Dolgozz Meztelenül Nap ezért egyre nagyobb támogatottságot élvez. Közben persze a távmunka a nudista napok nélkül is terjed, aminek oka, hogy a munkáltatók egyre jobban felismerik azokat az egyértelmű – főként gazdasági – előnyöket, amelyeket a távmunka alkalmazásával nyerhetnek. A távmunka régiós szinten különösen Csehországban népszerű, ahol a dolgozók mintegy 9 százaléka teljes egészében távmunkából tartja el magát és a részben távmunkában dolgozók aránya is 15,2 százalék.
Bár Magyarországon ez az arány sokkal alacsonyabb (0,5 százalék, illetve 2,8 százalék) a magyar cégek körében is egyértelműen nő az igény a rugalmas formában foglalkoztatott munkavállalók iránt. A nemzetközi összehasonlításban Magyarországon rendkívül alacsony atipikus fogalkoztatási formák elterjedése az alacsony foglalkoztatottság növelésének egyik eszköze lehet.
Február hatodika nem mellesleg a "Béna kacsa nap", amikor a tehetetlen politikusokra emlékezünk, míg jövő hét csütörtökön pedig a "Fehér pólós Napnak" örülhetünk.