A lézerterápiáról általánosságban
A fény gyógyászati célú felhasználását fényterápiának hívjuk. Attól függően, hogy a fény mely tartományát használjuk, több fajtáját különböztetjük meg - ezek közül az egyik a lézerfény. Ma már széles körben elterjedtek azok az orvostechnikai eszközök, amelyek lézerfénnyel való gyógyításra képesek, amilyenek a Smart Laser készülékei is.
Egy ilyen eszköz alacsony szintű lézerterápiára képes, ami azt jelenti, hogy alacsony teljesítményű lézerfénnyel gyakorol hatást a testünkre. Így pozitívan tudunk hatni a sejtek megújulási folyamataira, ezen keresztül pedig fájdalomcsillapítást és szövetregenerációt érhetünk el. A lágylézer- vagy másnéven hideg lézerterápia teljes mértékben fájdalommentes, ez egy nem invazív beavatkozás.
Hogyan működik az alacsony szintű lézerterápia?
Tulajdonképpen ez nem más, mint egy alacsony intenzitású fényterápia (fotobiomoduláció), mellyel a sejtekre hatunk, aminek révén a gyógyulási folyamatok sejtszinten indulhatnak el. A lézergyógyászatban használnak nagy teljesítményű lézereket is, azonban az egy teljesen eltérő technológia, az ezzel működő eszközök nem alkalmasak otthoni használatra, mivel elsősorban szövetek vágására és elpusztítására lettek kifejlesztve.
Ezzel szemben a lágylézer terápia során biostimulációt alkalmazunk. A lézerfény a bőrrel érintkezve reakcióba lép a sejtekkel, a fény rezegni kezd, és mélyen behatol a szövetekbe, ahol kitágítja a hajszálereket. Így a kezelt terület több oxigénhez jut, amin keresztül a tápanyagellátottsága is megnő, és fokozódik a sejtaktivitás.
Milyen állapotok esetén segíthet egy lágylézer készülék?
Jelentős javulás érhető el a használatával különböző bőrbetegségek és nyálkahártya-gyulladások esetén. Képes felgyorsítani sokféle seb és heg gyógyulását. Kiemelkedő eredményeket értek el lágylézer terápiával a hajnövekedés területén is.
Mindezeken túl jó kiegészítő kezelést jelenthet mozgásszervi és ízületi megbetegedések esetén is. Így például reumás betegeknél sikerrel alkalmazták. Nemcsak a gyulladások csökkentésében van szerepe a lágylézernek, hanem a fájdalom csillapításában is hatékony segítség, valamint a sejtszintű kémiai folyamatok beindításával a regenerációt is képes felgyorsítani.
Ahogyan azt korábban említettük, nem csak az emberi kezelésekben vesszük hasznát, hiszen kutyák és macskák esetén is széleskörűen alkalmazzák az ízületi gyulladásoktól egészen a sebekig.
Mindezekkel a lágylézer készülékek az otthoni egészségmegőrzés legmodernebb eszközeivé váltak, az általuk kiváltott biostimulációval nemcsak a prevencióban, hanem a gyógyításban is szerepet kapva.