Az idén húsz éves Magyar Termék Nagydíj Pályázatot az Industorg-Védjegyiroda Minőségügyi Kft., a Legrand Magyarország Villamos Rendszerek Zrt., a Nádudvari Élelmiszer Kft., a Poli-Farbe Vegyipari Kft., a ProfessionCert Kft. írta ki és valósította meg, kiemelt támogatója a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, szakmai támogatója a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala.
Hazánk legrangosabb minősítő rendszere, a Magyar Termék Nagydíj Pályázat győzteseit 2017-ben 20. alkalommal hirdették ki, bizonyítva, hogy a minőség elismerése hagyománnyá vált. Az immár húsz esztendős objektív minősítési rendszer kitüntetettjei azon vállalkozások és személyek, akik tevékenysége vagy megvalósított produktuma magas hozzáadott értéket képvisel kereskedelmi és társadalmi tartalmában egyaránt, hozzájárulva egy erősebb gazdaság megvalósulásához. Ez az egyetlen nem szakma specifikus tanúsító elismerés, melyre a gazdaság egész területéről, önkéntes, nyilvános pályázat útján lehet jelentkezni. A hagyományokhoz híven, valamennyi határon túli és az anyaországi díjazott ünnepélyes keretek között az Országház Felsőházi termében vehette át a tanúsított minőség „útlevelét” szeptember 5-én. A jubileumi ünnepségen Jakab István, az Országgyűlés alelnöke köszöntötte a résztvevőket. A kormány nemzetpolitikájáról, a magyar-magyar kapcsolatok erősítéséről Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára beszélt. Dr. Deutsch Tamás miniszterelnöki biztos a Digitális Jólét programot, Dr. Luszcz Viktor a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatal elnöke pedig a szellemi tulajdon védelmének fontosságát ismertette.
Kiss Károlyné, a Magyar Termék Nagydíj Pályázati iroda ügyvezető igazgatója a Kiírók Tanácsa nevében az Országházban elmondott értékelő beszédében úgy fogalmazott: „Két évtized távlatában büszkén mondhatjuk el, hogy a díjat nyert pályázók szinte kivétel nélkül olyan alapelvek mentén tevékenykednek, melyek nem csak a hosszú távú sikeres működés előfeltételei, hanem annak állandó minőségéről és fenntarthatóságáról is gondoskodnak. Megfigyelhető a klímabarát és az energiahatékony megoldásokra való törekvés, illetve azok felértékelődése, melyek hosszútávon fenntartható fejlődést, magas életminőséget, reális nemzetgazdasági szintű megtakarítást eredményeznek. Több olyan világszínvonalú pályázat érkezett, amelyek egészen biztosan részesei lesznek hazánk jövőbeni gazdasági sikereinek. A Kárpát-medencében is szép számmal tevékenykednek olyan cégek, amelyek méltán pályázhatnak a Magyar Termék Nagydíj minőség tanúsító védjegy használati jogának elnyerésére, ezért örömteli számunkra, hogy a külhoni vállalkozásokat is díjazhattunk. A pályázat első meghirdetése óta így több mint ötvenszeresére nőtt azon kiváló pályázatok száma, amelyek a 20 év alatt elnyerték a védjegy használatát. A Magyar Termék Nagydíj 20 éves működése során megítélt nagydíjak száma ezzel 673-ra emelkedett.”
Köszöntötte a megjelenteket és tájékoztatást adott a Magyar Kormány nemzetpolitikájáról, a magyar-magyar kapcsolatok erősítéséről Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára. Beszédében úgy nyilatkozott: „a Magyar Termék Nagydíj két évtizedes történetének egyik legjelentősebb mérföldköve, hogy immáron a határon túli magyar közösségek vállalkozásai is pályázhatnak a rangos díjra. A díjazottak közel tíz százaléka erdélyi vállalkozás. Mindig hangsúlyozom, a magyar minőség nem áll meg az országhatáron, a külhonban számos olyan termék lelhető fel, amelyre mi magyarok, joggal lehetünk büszkék. A külhoni magyar vállalkozások pályázatba történő bekapcsolásával újabb lépést tettünk az egységes Kárpát-medencei gazdasági tér kialakítása felé, amely határokra tekintet nélkül kifejezi a nemzet egységét és amely a szülőföldön való megmaradás egyik záloga. Ebben az irányban tevékenykedik a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága, amelynek központi stratégiai célja továbbra is a külhoni magyar közösségek gyarapodása. Bízom benne, hogy a díjazottak száma a jövőben még növekedni fog és néhány éven belül a teljes Kárpát-medencét lefedi.”
Dr. Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke, a rendezvény fővédnöke a díjazottakhoz írt köszöntőjében úgy fogalmazott: „Az elmúlt húsz év tendenciái egyértelműen jelzik, hogy a hazai áruk és szolgáltatások presztízse emelkedik, egyre több honfitársunk számára válik fontossá, hogy vásárlása során ne csak terméket, hanem értéket is válasszon. Ez persze csak akkor lehetséges, miként azt már a Védjegy megalapítói is látták, ha van megfelelő minőségű és mennyiségű hazai, magyar termék. A pozitív változást e téren is hűen jelzi a Magyar Termék Nagydíj Pályázat két évtizedes fejlődése. Az idei évben elismerésben részesült Pályázók méltó örökösei annak a hagyománynak, amely 20 éve alatt több mint 4000 nemzetközi színvonalú terméket és szolgáltatást adott Hazánknak. Ezek a termékek és szolgáltatások híven bizonyítják hazánk és a magyar emberek kreativitását. A kiskereskedelmi forgalom 2013 júliusa óta megszakítás nélkül növekszik, továbbá a gazdasági bővülés idei négy százalékot meghaladó várható növekedése is a minőségi termékek és szolgáltatások értékesítésének kedvez.”
A Magyar Termék Nagydíj Pályázat 1998-as indulása óta évről évre bővült a pályázati lehetőségek száma. Ebben az évben már 46 főcsoportban nevezhettek a vállalkozások különböző termékeket, hogy a magas színvonalat, a biztonságot jelentő védjegyet elnyerjék. A gyártók, szolgáltatók változatos termékskálákban bizonyították kiválóságukat, az elmúlt esztendőhöz képest több mint 10%-kal bővült a díjazott témakörök skálája. 2017-ben a kitüntetettek 61%-a az első megmérettetésen nyerte el a Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy használati jogát, ők ebben az évben pályáztak először. Az új pályázók között megjelentek, a szellemi szabad foglalkozásúak, a művészek, szolgáltatók. A díjazottak 39%-ának különböző termékein és szolgáltatásain már látható a Magyar Termék Nagydíj minősítő védjegy. A nyertesek 40,6%-a budapesti, 50,1%-a pedig vidéki székhellyel rendelkezik az ország 16 megyéjéből.
Tavaly vált lehetővé először, hogy külhoni vállalkozások is megméressék magukat, az idei esztendőben már a díjazottaink 9,3%-a határainkon túlról érkezett. A Magyar Termék Nagydíj 20 éves működése során megítélt nagydíjak száma ezzel 673-ra emelkedett. A pályázat első meghirdetése óta több mint ötvenszeresére nőtt azon kiváló pályázatok száma, amelyek a 20 év alatt elnyerték a védjegy használatát.
2017-ben is indulhattak olyan főcsoportokban a cégek, ahol kiemelt fontossággal bír az energiahatékonyság, mint például a különböző építőiparhoz kapcsolható pályázati lehetőségek. Módjuk nyílt a lokális értékeket, hagyományokat, kultúrát bemutató pályázóknak, vagy múzeumi szolgáltatásokat nyújtó vállalkozásoknak is megmérettetni magukat.
A 2017-es évben díjazottak teljes listáját itt találja!