Mindeközben ma jelent az Allergan, ha szerencsénk van, akkor ma vagy holnap esetleg többet megtudhatunk a cariprazine értékesítési terveiről. Így a Richter részvényesek számára izgalmas lehet ez a két nap. Közben a MOL célárfolyamát egy nagy befektetőház rendesen megemelte, és most már 15.160 forintot lát elérhetőnek egyéves távon. Korábban 11.690 forint volt a célár, s az még tavaly október közepére datálódik.
USA
Mélyrepüléssel indult a kereskedés a tengerentúlon, majd éles fordulat következett és zárásig emelkedtek az indexek (Dow Jones -0,13%, Nasdaq 0,37%, S&P500 0,01%). Az energia és élelmiszerárak nélküli fogyasztói árak 0,3%-kal emelkedtek az előző hónaphoz képest, amelyre 4,5 éve nem volt példa. A piaci várakozás 0,2% volt. A Tesla Energy Dél-Afrikába keres elemzőket, mérnököket és értékesítőket honlapján, amiből arra lehet következtetni, hogy Elon Musk az afrikai kontinenst is szeretné meghódítani.
Carl Icahn befektetési cége óriásit esett pénteken, miután a Standar&Poor’s negatív kilátással illette. Amennyiben bekövetkezne a leminősítés, akkor junk, azaz befektetésre nem ajánlott kategóriába kerülne a cég. Ma többek között feldolgozóipari beszerzési menedzser index adat és Allergan negyedéves eredmény érkezik.
Európa
Eséssel zárták a hetet az európai tőzsdék. A FTSE 100 és a CAC 40 index 0,4%-kal, a DAX index pedig 0,8%-kal csökkent. David Cameron brit miniszterelnök sikerrel járt, az EU-val kötött megállapodás alapján 4+3 évre korlátozhatja az unióból érkező külföldi munkavállalóknak járó foglalkoztatással összefüggő juttatásokat. A miniszterelnök ezek után maradna az EU-ban, ugyanakkor párttársa, Boris Johnson a kilépés mellett kezd kampányolni. Hivatalosan ma terjesztik be a londoni alsóház elé a június 23-i népszavazás időpontjáról szóló javaslatot.
A Moody’s megerősítette Spanyolország „Baa2” adósbesorolását, de a korábbi pozitív kilátást stabilra rontotta. Az ügynökség szerint a bankszektor stabilizálódott, de további intézkedésekre lenne szükség. A mai napon európai beszerzési menedzserindex adatok érkeznek.
Olaj, arany
A WTI 30,2 dollárra korrigált a múlt pénteki esés után. Alexander Novak orosz olajügyi miniszter szerint országa március 1-től a korábbi megállapodás szerint 10,9 millió hordón stabilizálja a termelését. A hírek szerint Nigéria is hasonló lépésen gondolkodik, míg a megállapodás szerint Venezuela és Katar is befagyasztja az olajkihozatalt. A befagyasztás ugyanakkor sokak szerint nem változtat a piaci helyzeten, mivel továbbra is napi közel 2 millió hordó többletkínálat van.
Az arany 1.212 dollárra süllyedt annak ellenére, hogy az USA inflációja négyéves csúcsra nőtt a pénteki adatok szerint. A megugró infláció kedvező lehet az arany árára, mivel ez a Fed-et a kamatok emelésére késztetheti. A hírek szerint a fizikai aranyba fektető pénzügyi instrumentumokba is áramlik a pénz: a Bloomberg adatai szerint 25,39 tonnával nőtt a fizikai arany mennyisége és elérte az 1.640,81 tonnát.
Devizák
Az inflációs adat nem mozgatta meg a dollár árfolyamát az euróval szemben. Enyhe dollárerősödés után az árfolyam irányt váltott és az 1,106-os mélypontról 1,113-ig emelkedett. Valójában napok óta egy szűk sávban oldalaz a devizapár, ebből hamarosan további dollárerősödés jöhet.
Jó napja volt pénteken a forintnak. Az árfolyam áttörte a 308,5-ös szintet és november óta nem látott mélypontra esett az EUR/HUF devizapár. Ez további teret nyitott a forinterősödés előtt, bár a közelben több szint is található, így csak mérsékelt további forinterősödés valószínű.
Távol-Kelet
A Nikkei 0,9%-ot, a Hang Seng 0,7%-ot, a Shanghai index pedig 2,0%-ot emelkedett. A kínai részvénypiac megugrásához az is hozzájárult, hogy a hétvégén menesztették a tőzsdei felügyelet vezetőjét, akinek a nevéhez fűződött a felfüggesztési szabályok év eleji sikertelen bevezetése, majd mindössze néhány nappal később a szabályok megszüntetése is.
A szabályozó cseréje pozitív üzenetet küldött a részvénypiacok felé. A piacok bíznak benne, hogy az új szabályozónak sikerül majd stabilizálni a részvénypiacokat. A Samsung bemutatta új zászlóshajóját a Galaxy S7-et és a hajlított kijelzővel rendelkező S7 Edge- et, mindkét készülék március 11-től lesz elérhető. A készülék por és vízálló. A virtuális valóság irányába is tett lépéseket a vállalat. Egyrészt bemutatták a 360 fokos látószöggel rendelkező Gear 360 VR kamerát, másrészt az új telefonhoz néhány országban virtuális valóság kijelző is fog párosulni.
Határidős piacok
Alapvetően pozitív hangulat uralkodott a határidős piacokon ma reggel.