Az elmúlt évek során a legjobbak közé került számos magyar vállalkozás is, legutóbb a Julius-Globe Kft. és az EPAM Systems. A tavalyi európai győztesek sokszínűsége pedig jól mutatja, hogy bármely szektorból érkező cég lehet nyertese a megmérettetésnek.
A 2016/17. évi sorozatban 34 ország pályázói vettek részt. A győztesek között görög szupermarket hálózat, spanyol irodabútor-gyártó és barkácsáruházlánc, ciprusi fűszernövény nagykereskedő, vagy svéd IT cég éppúgy van, mint egy hátrányos helyzetű magánszemélyek otthonteremtését segítő brit társaság. A verseny 12 kategóriájának köszönhetően szatelites kommunikációra épülő halászatibója-gyártó, osztrák biokozmetikum-készítő, a hajgubancokat kivarázsló brit hajkefegyártó, mobil technológiára épülő lakossági pénzügyi szolgáltató, vagy környezetbarát outdoor ruházat gyártó német társaság is élre kerülhetett.
Az EBA 2017/2018 versenyén idén 12 kategóriában van lehetőség pályázni. „Újszerű megközelítés, magas minőség, kitartó munka, társadalmilag is felelős működés – sok szempontból példaértékűek azok a cégek, amelyek teljesítményét nemzeti, vagy európai bajnokként ismeri el ez a díj. Nagyon szeretnénk, ha a magyar kis- és középvállalatok sikeresen szerepelnének idén is ebben a versenyben, magunk is sok jó céget látunk a piacon, akikről úgy gondoljuk, képesek lehetnek a legjobbak közé kerülni” – emelte ki Kalocsai Zsolt, az RSM Hungary vezérigazgatója.
A 2017/18. évi European Business Awards az alábbi kategóriákban várja a magyar cégek pályázatait:
- RSM - az Év Vállalkozója díj
- ELITE - az Év növekedési stratégiája díj
- A leginnovatívabb cég díj
- Nemzetközi terjeszkedés díj
- Társadalmi felelősség és környezetvédelmi tudatosság díj
- Az év induló vállalkozása díj
- Az év munkáltatója díj
- Vásárlói élmény díj
- Az év digitális technológiai cége díj
- Az év legjobb kisvállalkozása díj (25 millió euró árbevétel alatt)
- Az év legjobb középvállalata díj (26 -150 millió euró árbevétel között)
- Az év legjobb nagyvállalata díj (151 millió euró árbevétel fölött)