Így igényeljünk céges folyószámlahitelt!

Nincs olyan vállalkozás, amelyik ne került volna még átmeneti pénzzavarba. Egyszerű megoldásnak tűnik a céges folyószámlahitel, de célszerű minden tulajdonosnak alaposan végiggondolnia, mennyi pénzre van pontosan szüksége és kiszámolnia, mennyibe kerül majd a cégnek a tranzakció.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

1. Számoljuk össze mennyi kintlévőségünk halmozódott fel a hitelfelvétel előtti pillanatig és állítsunk fel fontossági sorrendet! Vegyük előre a hatósági és a banki, biztosítási tartozásokat, hogy minél kevesebb késedelmi kamatot kelljen fizetnünk.

2. Készítsünk egy táblázatot, amiben csoportosítsuk a napi, heti és havi költségeket, amelyekre számítunk a következő egy évben. Ugyanebben a táblázatban készítsünk egy külön oszlopot a következő egy évben várható bevételeinknek, az utóbbinál állítsunk fel időrendi sorrendet!

A Piac & Profit szakértője segít felkészülnünk, hogy nagyobb eséllyel lehessen sikeres a hitelkérelem!

Banki költségek
- hitelkamat: a lehívott (kihasznált) hitelkert után kell fizetnünk. Ez a klasszikus pénzt veszek kölcsön, és azért kamatot fizetek elvet követi. (20 százalékos hitelkamatot és 100 ezer forint kihasznált hitelkeretet feltételezve 1667 forint körül alakul ez a költség havonta) - rendelkezésre tartási
- jutalék: ha ilyen díjjal találkozunk, akkor a fel nem használt hitelkeretért is fizetnünk kell egy százalékos díjat. Ez annak a díja, hogy egyáltalán rendelkezünk ilyen hitellel. Tehát akkor is fizetnünk kell, ha nem megyünk negatívba a számlánkkal (nem használjuk ki a hitelkeretünket.
 - egyéb adminisztrációs díj: van olyan bank, aki egy évre adja a hitelkeretet, és a megújításért minden évben fizetni kell valamekkora összeget, egyfajta átkeresztelt rendelkezésre tartási jutaléknak is felfoghatjuk. (Általában néhány ezer forint évente.)
- a THM, azaz a Teljes Hiteldíj MutatóForrás: www.bankmonitor.hu

3. A várható bevételeinkből vonjuk ki a felhalmozódott tartozásainkat és a várható kiadásainkat, így megkapjuk mennyi hitelre van szükségünk a következő egy évben. Ne vegyünk fel ennél több hitelt, tartsuk észben, a kölcsönt vissza kell fizetni, s ennek költségei vannak!  Azért fontos 1 évre terveznünk, mert a legtöbb céges folyószámlahitelt 12 hónapra adják a bankok. Ráadásul van olyan bank, amelyik erre az időszakra elengedi a kamatot.

4. Hasonlítsuk melyik banknál mekkora költséget számítanak fel. Kalkuláljunk azzal, hogy mekkora lesz a hitel összege, költségekkel együtt, azaz mennyit kell egy év múlva, s mennyit 5 év múlva visszafizetnünk.

5. Miután kiválasztottuk, melyik hitelt vesszük fel, beszereztünk minden papírt, amit kér a bank a hiteligényléshez, az alábbiakra ügyeljünk, hogy meg is kapjuk, illetve később meg is tarthassuk a hitelt:

  • Ne legyen köztartozásunk! Nemcsak szerződést nem kötnek, de folyószámla hitelünket sem újítják meg, ha a cégtulajdonosnak magánszemélyként bármilyen intézmény felé tartozása van. Erről a pénzintézet a Központi Hitelinformációs Rendszerből értesül. Ugyanígy kizáró ok, ha a cégnek köztartozása van.
  • Ne csökkenjen az árbevételünk! Az árbevétel váratlan csökkenését nem díjazzák a bankok, miként azt sem, ha a társaság saját tőkéje negatívba fordul. Ilyenkor enyhébb esetben csak lejjebb veszik a hitelkeretet, ám ha nagyobb bajt sejtenek, akkor szóba jöhet a folyószámlahitel szerződés felmondása is.
  • Legyen számlaforgalmunk! A bank számára csak a valódi cash-flow számít ilyen esetben. Valódi gazdasági tevékenységnek kell tehát állnia a pénzmozgás mögött. Az nem megoldás, ha befizetünk egy bizonyos összeget, majd azt pár nap múlva felvesszük. Előfordulhat az is, ha a vállalt számlaforgalmat a cég egy bizonyos időszak alatt (4 vagy 6 hónap) nem teljesíti, akkor büntetőkamatot ró rá a bank.
 
Könnyebben kaphatnak hitelt a kkv-k Európában
Az európai bankok több mint fele bővítené a hitelkihelyezést a következő fél évben. A hitelezési kedv felfutásának a kis- és középvállalkozások lehetnek a legnagyobb nyertesei, ebben a szegmensben enyhítenének leginkább a jelenlegi feltételeken a pénzintézetek.

Véleményvezér

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.
Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben

Kövér László gigabüntetést osztana az új-zélandi parlamentben 

Rendet kellene tenni az új-zélandi parlamentben.
Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát

Ünnepélyes keretek között adtak át 200 méter felújított járdát 

Nagy az erőlködés a Fidesznél a sikerélményekért.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo