Így igényeljünk céges folyószámlahitelt!

Nincs olyan vállalkozás, amelyik ne került volna még átmeneti pénzzavarba. Egyszerű megoldásnak tűnik a céges folyószámlahitel, de célszerű minden tulajdonosnak alaposan végiggondolnia, mennyi pénzre van pontosan szüksége és kiszámolnia, mennyibe kerül majd a cégnek a tranzakció.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

1. Számoljuk össze mennyi kintlévőségünk halmozódott fel a hitelfelvétel előtti pillanatig és állítsunk fel fontossági sorrendet! Vegyük előre a hatósági és a banki, biztosítási tartozásokat, hogy minél kevesebb késedelmi kamatot kelljen fizetnünk.

2. Készítsünk egy táblázatot, amiben csoportosítsuk a napi, heti és havi költségeket, amelyekre számítunk a következő egy évben. Ugyanebben a táblázatban készítsünk egy külön oszlopot a következő egy évben várható bevételeinknek, az utóbbinál állítsunk fel időrendi sorrendet!

A Piac & Profit szakértője segít felkészülnünk, hogy nagyobb eséllyel lehessen sikeres a hitelkérelem!

Banki költségek
- hitelkamat: a lehívott (kihasznált) hitelkert után kell fizetnünk. Ez a klasszikus pénzt veszek kölcsön, és azért kamatot fizetek elvet követi. (20 százalékos hitelkamatot és 100 ezer forint kihasznált hitelkeretet feltételezve 1667 forint körül alakul ez a költség havonta) - rendelkezésre tartási
- jutalék: ha ilyen díjjal találkozunk, akkor a fel nem használt hitelkeretért is fizetnünk kell egy százalékos díjat. Ez annak a díja, hogy egyáltalán rendelkezünk ilyen hitellel. Tehát akkor is fizetnünk kell, ha nem megyünk negatívba a számlánkkal (nem használjuk ki a hitelkeretünket.
 - egyéb adminisztrációs díj: van olyan bank, aki egy évre adja a hitelkeretet, és a megújításért minden évben fizetni kell valamekkora összeget, egyfajta átkeresztelt rendelkezésre tartási jutaléknak is felfoghatjuk. (Általában néhány ezer forint évente.)
- a THM, azaz a Teljes Hiteldíj MutatóForrás: www.bankmonitor.hu

3. A várható bevételeinkből vonjuk ki a felhalmozódott tartozásainkat és a várható kiadásainkat, így megkapjuk mennyi hitelre van szükségünk a következő egy évben. Ne vegyünk fel ennél több hitelt, tartsuk észben, a kölcsönt vissza kell fizetni, s ennek költségei vannak!  Azért fontos 1 évre terveznünk, mert a legtöbb céges folyószámlahitelt 12 hónapra adják a bankok. Ráadásul van olyan bank, amelyik erre az időszakra elengedi a kamatot.

4. Hasonlítsuk melyik banknál mekkora költséget számítanak fel. Kalkuláljunk azzal, hogy mekkora lesz a hitel összege, költségekkel együtt, azaz mennyit kell egy év múlva, s mennyit 5 év múlva visszafizetnünk.

5. Miután kiválasztottuk, melyik hitelt vesszük fel, beszereztünk minden papírt, amit kér a bank a hiteligényléshez, az alábbiakra ügyeljünk, hogy meg is kapjuk, illetve később meg is tarthassuk a hitelt:

  • Ne legyen köztartozásunk! Nemcsak szerződést nem kötnek, de folyószámla hitelünket sem újítják meg, ha a cégtulajdonosnak magánszemélyként bármilyen intézmény felé tartozása van. Erről a pénzintézet a Központi Hitelinformációs Rendszerből értesül. Ugyanígy kizáró ok, ha a cégnek köztartozása van.
  • Ne csökkenjen az árbevételünk! Az árbevétel váratlan csökkenését nem díjazzák a bankok, miként azt sem, ha a társaság saját tőkéje negatívba fordul. Ilyenkor enyhébb esetben csak lejjebb veszik a hitelkeretet, ám ha nagyobb bajt sejtenek, akkor szóba jöhet a folyószámlahitel szerződés felmondása is.
  • Legyen számlaforgalmunk! A bank számára csak a valódi cash-flow számít ilyen esetben. Valódi gazdasági tevékenységnek kell tehát állnia a pénzmozgás mögött. Az nem megoldás, ha befizetünk egy bizonyos összeget, majd azt pár nap múlva felvesszük. Előfordulhat az is, ha a vállalt számlaforgalmat a cég egy bizonyos időszak alatt (4 vagy 6 hónap) nem teljesíti, akkor büntetőkamatot ró rá a bank.
 
Könnyebben kaphatnak hitelt a kkv-k Európában
Az európai bankok több mint fele bővítené a hitelkihelyezést a következő fél évben. A hitelezési kedv felfutásának a kis- és középvállalkozások lehetnek a legnagyobb nyertesei, ebben a szegmensben enyhítenének leginkább a jelenlegi feltételeken a pénzintézetek.

Véleményvezér

A Jobbik volt elnöke szerint Lázár János lebukott

A Jobbik volt elnöke szerint Lázár János lebukott 

Bindzsisztán működik, ahogy kell.
Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo