Infografika – valutaháború
Mivel a globálisan mozgatott pénzek 95 %-a ma már nem kötődik valós, fizikai árutermeléshez, az árfolyamokra az egyre nagyobb volatilitás jellemző. Régebben a nemzetállamok mindig azon voltak, hogy valutájuk értékes maradjon, de a „csökkenő torta” szindróma eredménye: a szűkülő piacon mindenki – a valuta leértékelése és a konkurens ország valutájának automatikus felértékelődése révén – az export kedvezőbb, olcsóbb árazásával kíván hódítani.
Franchise – a biztos siker!
Összeállításunkban számos sikeres hazai franchise-rendszergazda mondja el a titkát, és megszólalnak az egyes hálózatokhoz csatlakozó partnerek is, hogy ők miért döntöttek a már kész know-how átvétele mellett ahelyett, hogy önálló vállalkozásba fogtak volna. És vajon milyen vállalkozásból lehet sikeres franchise? Az összeállításból kiderül, hogy ez egyáltalán nem ágazatfüggő, de az biztos, hogy könnyen másolhatónak kell lennie az eredeti üzletnek.
Etikus üzlet: Behozni a fontos dolgokat
A Csimota Kiadó nehéz és fontos témák feldolgozásában segít, miközben az olvasás és a könyvek mellőzöttsége ellen harcol. Erre a misszióra a Csimota Kiadó működőképes, üzleti vállalkozást épített fel. Hogy hogyan, kiderül cikkünkből.
Hitelforradalom a Szilícium-völgyből
A P2P-kölcsönzés arénájában azok is labdába rúghatnak, akik amúgy a bankok szerint nem hitelképesek. A forrást és a tőkéjüknek helyet keresők számára egyaránt megoldást jelentő modellt a fogyasztói hitelezés demokratikusabb változatának tartják, a hitelkártyák magas éves kamatait kiváltó megoldásként ünneplik. Így fedezet nélkül lehet személyi kölcsönhöz jutni.
Finanszírozás, ami a kisebbeket is helyzetbe hozza
A lízingpiac évek óta tartó visszaesése egy ideje megállni látszik a szakértők véleménye és az azt alátámasztó statisztikai adatok szerint is. A kedvező tendencia fennmaradását az optimista várakozások szerint a gazdaság élénkülése, a járműpiac bővülése, és a kkv-szektor fejlődése biztosíthatja. Utóbbiban fontos szerepet játszanak a jegybanki és az eximbankos hitelprogramok is, miután tavaly mindkét konstrukció kibővült a lízingfinanszírozással.
Megszokottból egyedit
A bemutatott 3 vállalkozás ékes bizonyítékát adja annak, hogy nincs telített piac, csak ötletszegény vállalkozó. Fodrászatokból Dunát lehet rekeszteni, és egyik üzlet olyan, mint a másik. Nem épp az innovációról és az innovátorokról híres ez a szakma. Csakhogy ez nem igaz. Még ebben a legmegszokottabb iparágban is lehet egyedit, vevőcsalogatót alkotni némi fantáziával és szenvedéllyel. Hódít az egyediség, a profizmus és a tudatos építkezés.
Íme, egy intelligens bicikli
Abban nincs semmi meglepő, ha egy autóba M2M alapú nyomkövető szolgáltatást telepítenek. De miért ne lehetne ugyanígy segíteni a kerékpárosokat is? A tavasztól elérhető Velotrack szolgáltatás nemcsak a biciklitúrákon ad pluszinformációkat, hanem az eszközbe épített nyomkövetési funkció az esetleges lopások felderítésében is segít.
Hacktivisták kora
Vállalatot még nem leckéztettek meg ilyen hathatósan a transzparencia fegyverével, mint a Sonyt tavaly decemberben, amikor behatoltak a komputereikbe. Elérkezett a korszak, amikor a cégek projektjei és a cégvezetők politikailag érzéketlen beszólásai kivívják az aktivista hackerek, a „hacktivisták” haragját. A nagyok játszmáiba a kisvállalatok is belekeverednek, önhibájukon kívül.
Ajánló: Halt & Catch Fire – CTRL nélkül
A sorozat 1983-ban az információtechnológia hőskorában játszódik, Houstonban, a „Szilikon Prérin”, ahol texasi tájszólással tárgyalnak az üzletemberek. A tévés sorozatok nagybani fogyasztóinak, a harminc alatti korosztálynak tulajdonképpen ez egy történelmi sorozat. Kvázi olyan, mint a moziban a kosztümös film: kortörténeti kuriózum. Élvezetes látni, ahogy a technológiafejlesztés az emberi akciók és reakciók, viták és összeveszések láncolataként bontakozik ki. A megközelítés emberközelivé teszi az innovációt.