Hárommilliárd innovatív kkv-knak

A Széchenyi 2020 program keretében újabb, a mikro-, kis- és középvállalkozások K+F+I tevékenységét támogató pályázat jelent meg „Innovációs voucher” címmel, GINOP-2.1.4-15 kódszámmal. A felhívás célja a kkv-k jelentősebb mértékű bevonása az innovációs láncba, illetve a vállalati innovációs tevékenység intenzitásának ösztönzése. A támogatási kérelmeket 2016. március 21-től 2018. március 20-ig lehet benyújtani.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Milyen tevékenységekre vonatkozik a pályázat?

A támogatást a pályázók elsősorban innovációs tanácsadás (a tudástranszfer, az immateriális javak megszerzése, védelme és kiaknázása és az ezeket magában foglaló szabványok és szabályozások alkalmazása terén történő tanácsadás, segítségnyújtás és képzés), illetve innovációs támogató szolgáltatások (irodahelyiség, adatbankok, könyvtárak, piackutatás, laboratóriumhasználat, minőségtanúsítás, tesztelés és tanúsítás biztosítása hatékonyabb termékek, eljárások és szolgáltatások fejlesztése céljából) finanszírozására fordíthatja.

Ezáltal lehetőségük nyílik a vállalatok számára szükséges, de általuk nem megvalósítható tevékenységgel kapcsolatos szolgáltatások, illetve a saját ötleteik, elképzeléseik kapcsán szolgáltatóktól (egyetem, kutatóhely, egyéb minősített szolgáltató), innovatív termék, eljárás vagy szolgáltatás kifejlesztése kapcsán igénybe vett K+F+I szolgáltatás igénybevételére - hívta fel a figyelmet a Széchenyi Tőkealap blogja.

Kép: Freedigitalphotos/chanpipat

Milyen összegre lehet pályázni?

A 3 milliárd forintos keretből az egyes vállalkozások minimum 3 millió és maximum 20 millió forintra pályázhatnak. A támogatás az elszámoltatható költségek 75 százalékát fedezi, amennyiben bármely három éves időszak alatt az innovációs tanácsadásra és támogató szolgáltatásokra nyújtott támogatás összege vállalkozásonként nem haladja meg a 200 ezer eurót. Ezen összeghatár felett az önrész 50 százalékra módosul. A felhívás szerint várhatóan 150-1000 támogatási kérelmet fogadnak el az elbírálók.

Kik nyújthatnak be támogatási kérelmet?

A pályázat elsősorban azoknak a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak szól, amelyek

  • rendelkeznek legalább két lezárt (beszámoló/SZJA bevallással alátámasztott) teljes (365 napos) üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele),
  •  éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelmek benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes üzleti évben minimum 3 fő volt,
  • Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok fióktelepei,
  • nem tartoznak az EVA hatálya alá
A pályázat technikai részletei, és a részletes pályázati felhívás itt olvasható!
Komoly kihívást jelent az új pályázati rendszer
Nagy változással szembesültek azok a vállalkozók, akik a korábbi pályázatok révén az EMIR-hez voltak hozzászokva. A régi offline pályázati adatlap kitöltő programot egy éve felváltotta a FAIR. Olyan felület jött létre, ahol a pályázók a pályázati adatlap kitöltése mellett személyre szabottan tudják kezelni a pályázatokhoz és a projektekhez kapcsolódó különböző feladatokat is (pl. hiánypótlás, elszámolás). Míg korábban – az EMIR idejében –a projekt-adatlapokat CD-n kellett beküldeni és a rendszer nem volt képes szerződést kezelni, addig ma már minden másképpen van. Legalább is elméletileg…

Véleményvezér

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint

Hadházy Ákos szerint eltűnt 16 milliárd forint 

Újabb botrány, lesz-e felelős?
Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo