Az MGYOSZ "régóta hangsúlyozza, hazánk finanszírozási problémáinak hosszú távú megoldása érdekében elengedhetetlen, hogy megállapodás jöjjön létre Magyarország, valamint az Európai Bizottság és az IMF között" - olvasható a szervezet közleményében. (Az IMF nyitott, de vannak feltételei.)A Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége vezetője, Futó Péter csütörtökön találkozott José Manuel Barroso európai bizottsági elnökkel.
Az idén tizedik alkalommal rendezték meg az Európai Üzleti Csúcstalálkozót (European Business Summit), amelyen a résztvevők a földrész növekedési lehetőségeit tárgyalták a finanszírozás, a foglalkoztatás, a technológia, az innováció és az oktatás területén. José Manuel Barroso az Európai Üzleti Csúcstalálkozón szűk körű megbeszélés keretében találkozott a 35 európai ország 41 munkaadói szövetségét tömörítő Businesseurope elnökével, a szervezet főtitkárával és Futó Péterrel, az MGYOSZ elnökével, a Businesseurope alelnökével.
A BruxInfo tájékoztatása szerint a következő hetekben informális csúcstalálkozót tarthatnak az uniós állam- és kormányfők. Ezt Herman Van Rompuy az Európai Tanács elnöke jelentette be Brüsszelben. Szerinte a június 28-29-re tervezett állam- és kormányfői csúcstalálkozó előtt szükség lehet egy nyílt eszmecserére arról, hogy milyen módon és milyen eszközökkel pörgesse fel az Európai Unió a kontinens gazdaságának növekedését.
A pénzügyi kiigazítás nem egyenlő a pillanatnyi megszorításokkal. Előbbinek a jövőbe irányuló befektetést is jelentenie kell, idézi a BruxInfo Herman Van Rompuy-t. "A kiadáscsökkentést és az adóemeléseket méltányosan kell végrehajtani a tagországokban, és nem szabad, hogy egyetlen társadalmi csoport, vagy egyetlen generáció legyen a vesztese a költségvetési helyzet javításának, valamint a gazdasági növekedés beindításának", mutatott rá az Európai Tanács elnöke, aki az előadásában elmondta, a növekedés eléréséhez piacra, állampolgárokra, ötletekre és tőkére van szükség.
Herman Van Rompuy jó példaként Spanyolországot és Portugáliát említette, amelyek rugalmasabbá tették a munkaerőpiacukat; Lengyelországot, amely a vállalkozásalapítást könnyítette meg és csökkentette a bürokráciát; és a balti országokat, amelyek a korábbi fájdalmas intézkedéseik hatására most a leggyorsabb foglalkoztatás-bővülést regisztrálják.