Ettől érezzük elégedettnek magunkat a munkahelyünkön

A fizetés, a munka „szerethetősége”, valamint az emberi kapcsolatok határozzák meg leginkább, hogy jól érezzük-e magunkat egy munkahelyen. Más-más társadalmi csoportok körében jelentősen különböznek azok a preferenciák, hogy mitől értékelnek jónak egy munkahelyet. Fontos, hogy minél többen tegyék fel maguknak a kérdést, valóban a számukra legmegfelelőbb munkahelyen dolgoznak-e jelenleg.

Elmossa az árrésstopot a recesszió?
Mekkora sebeket ejt rajtunk Donald Trump vámháborúja?

Online Klasszis Klub élőben Jaksity Györggyel!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a neves közgazdászt!

2025. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Azt, hogy valaki mennyire szívesen lát neki a munkahelyi teendőknek nap mint nap, számos összetevő befolyásolhatja, viszont alapvetően meghatározza, mennyire érzi értékteremtőnek a munkáját. Hogy kiderüljön, mitől lesz jó egy munkahely, a CIB Bank kutatása során arra kérték a résztvevőket, rangsorolják azokat a szempontokat, melyek az elégedettség szempontjából a legfontosabbak lehetnek.

Nem meglepő, hogy a fizetés van a leginkább hatással arra, hogyan érzik magukat a munkahelyükön az emberek. A kutatásból kiderült az is, hogy a bér, a juttatások mértéke jobban meghatározza az alacsonyabb végzettségűek közérzetét, hiszen ha a bér nem biztosítja a nyugodt megélhetést, akkor az okot ad az elégedetlenségre is.

A fizetés áll az első helyen
A fizetés áll az első helyen
Fotó: Pixabay

A pénzintézet kutatása rámutatott, épp csak lemaradva a dobogó legmagasabb fokáról került a második helyre az a szempont, hogy olyan munkát végez-e a munkavállaló, amelyet szeret. Érdekesség, hogy nemek szerint vizsgálva a válaszokat kiderül, hogy a nőknél egyformán fontos a két szempont (a fizetés és a munka szerethetősége), míg a férfiaknál a fizetés az első. Az életkor előrehaladtával is egyre inkább igényeljük, hogy szeressük a munkát, amelyet végzünk.

Ezeknél jóval kevésbé tartják a magyarok lényegesnek a harmadik és a negyedik helyen végző két tényezőt: a közvetlen kollégákkal, illetve a vezetőkkel való viszonyt. Ezek után következik a fontossági sorrendben a home office, a munkaidő, az ügyintézési szabadság terén megvalósuló rugalmasság – ami nagyobb értékkel bír a fiatal és a képzettebb munkavállalók szemében –, majd az előrelépési, fejlődési lehetőség. Az utolsó előtti helyekre a megfelelő fizikai környezet és a pozitív visszajelzés, a munkáért kapott elismerés került, a legfontosabb szempontok listáját pedig a vállalati kultúra zárja.

Véleményvezér

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak 

Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.
2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia 

Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.
A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak 

Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.
Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump

Kiderült miért vonta vissza vámjait Trump 

A közgazdászok pártállás nélkül visítanak.
180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja

180 fokot fordult Orbán Viktor és Donald Trump barátja 

A politikusok némelyike felülmúlja a szélkakasokat.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo