Ebben a különleges piaci helyzetben több vállalat is hátat fordított a hitelpiacoknak, és a jobb feltételek reményében bejelentkezett a kötvények piacára. Úgy tűnik, hogy manapság még a nagymértékben eladósodott vállalatok is ki tudják használni a keresleti-kínálati viszonyokat a kötvénypiacokon. Ez sajnos ahhoz vezet, hogy azok a bóvli kategóriájú cégek is megjelennek a kötvénypiacon, amelyeket a bankok nem akarnak finanszírozni.
Nehéz megjósolni, hogy ez a trend meddig fog tartani, mivel a piacokról vegyes visszajelzések érkeznek. A Tesla a közelmúltban hatalmas sikert könyvelhetett el az 1,8 milliárd dolláros, 5,3 százalékos hozamszint melletti kötvénykibocsátásával. A siker egyik oka az lehetett, hogy a technológiai szektor üdvöskéjének, a Tesla-nak ez volt a bemutatkozása a kötvénypiacon – úgy tűnt, hogy a befektetők sokkal éhesebbek voltak annál, semhogy érdekelje őket a társaság negatív cashflow-ja. Ugyanakkor a Tesla kötvényét - 5,3% Tesla Motors (2025) - a másodlagos piacon már lejjebb árazták, augusztus 24-én 98,0 alatt zárt, ami talán azt jelzi, hogy valami lassan elkezd változni.
Júliusban az Antalis International (papír- és csomagolóanyag) pedig sikertelenül próbálkozott a kötvénypiacon, mivel a befektetők magasabb hozamot vártak el, mint amennyit a társaság hajlandó lett volna fizetni.
Összességében tehát megmarad a nagyobb hozam iránti éhség a kötvénypiacon, és erre azok a befektetők is találnak megfelelő instrumentumokat, akik érzékenyebbek a gazdasági és politikai kockázatokra.