- Elégségesnek tartja az IVSZ, hogy a kormányzat 500 millió forint éves árbevétel alatt 50 ezer forintos támogatást ad a kasszacserékhez?
- Az 50 ezer forintos támogatás fontos, de a teljes beszerzési árat nem fedezi. Nagy eredménynek tartom, hogy sikerült közvetlen támogatást szerezni, nemcsak utólag lehet jóváírni a társasági adóból. Magasabb összegnek természetesen jobban örülnénk.
- A támogatásokat úgy folyósítják, hogy a forgalmazó elengedi az árból az 50 ezer forintot, majd ő igényli vissza, ezáltal tulajdonképpen hitelez a kiskereskedőnek. Az Országos Kereskedelmi Szövetség szerint ez aggályos.
- Erről a kérdésről egyeztetést kezdeményeztünk. Mindenképpen meg kell vitatni, hogy a kiskereskedő (a pénztárgépet használó), vagy a szerviz finanszírozzon, és hogy mennyi ideig tegye ezt. Amennyiben a szerviznek vagy forgalmazónak kell finanszíroznia, akkor az be fog épülni a gép árába további költségként. A támogatás kiutalásának határideje lesz döntő ebben a tekintetben.
- Az IVSZ tagjai hogyan haladnak az online bekötésre alkalmas pénztárgépek fejlesztésével, beadtak-e már engedélykérelmet a MKEH-hoz?
- Folynak a fejlesztések. Mivel a piacon verseny van, ezért a cégek üzleti titokként kezelik, pontosan milyen készültségi állapotban vannak. Azt gondolom, hogy aki már beadta az MKEH engedélykérelmét, az csak tapasztalatot akar szerezni az új rendszer működéséről, a tesztre beadott gép hibáiról várja az engedélyező hatóság válaszait.
Az interjú itt folytatódik.