A válság alatt a biztosítás az első tételek között volt, amin spórolni kívántak a kkv-k, ezért a biztosítási penetráció az elmúlt években jelentősen lecsökkent a kisvállalkozások között. Ráadásul akik vásárolnak, azok is az alacsonyabb biztosítási díj érdekében alacsonyabb kártérítési összeget választanak. Ez azért probléma, mert nem a cégek tényleges veszélyokozási potenciálja határozza meg a választást, ha nem a cégek pénztárcája, ami egy-egy káresemény esetén akár azt is jelentheti, hogy csődbe megy a vállalkozás a nem helyesen megválasztott kártérítési összeg miatt – tette hozzá a szakember.
A tűzeseményekkel kapcsolatos károk teszik ki a káresemények felét, a második leggyakoribb kkv-k esetében a betöréses lopás – mondta el Sinkó Ferenc vállalatbiztosítási igazgató Generali Biztosító a Gazdaság TV-nek. Hozzátette, a legnagyobb problémát a felelősségbiztosítások jelentik, a Nyugat-európai, sőt a környező országokhoz képest is kiemelkedően alacsony a biztosítottsági arány a hazai kkv-k körében.
Forrás: GazdaságTV.hu
Mindenre van megoldásKollektív egészség és baleset biztosítás igénybe vételével a vállalat megoldhatja a betegség vagy baleset miatt kieső munkavállalók pótlását, amikor emiatt más dolgozóknak kell túlóra bért fizetni. Erre köthető egy úgynevezett összeg biztosítás, ami a humánerőforrás üzemszünet biztosításra fordítható.
Nem nagy tétel
Két év alatt mintegy 20 százalékkal csökkent a biztosítás díja egy átlagos kkv számára. Mivel egy átlagos vállalkozói biztosítási csomag 35-40 százalékkal olcsóbban köthető meg, mint 2008-ban, az inflációs hatásokat is figyelembe véve a díjak reálértéken megfeleződtek. Egy átlagos magyar kkv-nak, ha működésének minden területére kíván biztosítást kötni, akkor 120-150.000 forint éves díjjal ez megoldható – vagyis havi 10-12.000 forintos költséggel kell számolni. Ez a kárpotenciállal összevetve elenyésző összeg. A versenybe kénytelenek voltak belemenni a biztosítási piac szereplői, azonban hosszabb távon ennél lejjebb már nem süllyedhetnek az árak.