Családi vállalatok: lehet ezt jól csinálni

A családi vállalkozások gazdaságban betöltött fontos szerepéhez kétség sem fér. A legjobb gyakorlatokat díjazza ezen a területen a „Gutmann Díj Magyarország legkiválóbb családi vállalata számára”. Nyertese 2015-ben a Jüllich Glass Csoport lett.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Jüllich Anikó (Jüllich Glas) John A. Davis professzor, a Harvard Business School Családi Vállalat Tanszékének vezetője és Gordian F. Gudenus, a Bank Gutmann AG partnere társaságában

A 2. Gutmann Családi Vállalattulajdonosok napján kilenc ország vezető családi vállalatainak több mint 100 tulajdonosa és két, a családi vállalatok kutatásának területén világszerte elismert üzleti főiskola képviselői találkoztak egy exkluzív rendezvény keretében a Bank Gutmann bécsi központjában. Az összejövetel témaköreinek felvezető-vitaindító előadásait prominens többgenerációs osztrák és holland családi vállalatok tulajdonosai, valamint a világ legrangosabb üzleti főiskolái között jegyzett Harvard Business School (Cambridge, USA) és IESE Business School (Barcelona) vezető oktatói tartották.

A Családi vállalattulajdonosok napjának egyik fénypontját a Bank Gutmann által Kelet-Közép-Európa legkiválóbb családi vállalatai számára létrehozott díj 2015-ös nyerteseinek tiszteletére rendezett díjátadó ünnepség jelentette. A „Gutmann Díj Magyarország legkiválóbb családi vállalata számára” nyertese 2015-ben a Jüllich Glass Csoport lett. Az Oázis Kertészeti Kft. két régiós kategóriában is első helyet szerzett:  a „Gutmann Díj Kelet-Közép-Európa legjobb utódlási gyakorlattal rendelkező családi vállalata számára” és a „Gutmann Díj Kelet-Közép-Európa példaértékű vállalatirányítási modellel rendelkező családi vállalata számára”. A „Gutmann Díj Kelet-Közép-Európa legkiválóbb családi vállalata számára” fődíjat 2015-ben a bolgár WM Finance Group nyerte el.

A világ vezető üzleti főiskolái között számon tartott, barcelonai székhelyű IESE Business School támogatásával a Bank Gutmann 2015-ben útjára indította a „Gutmann Díj Kelet-Közép-Európa legkiválóbb családi vállalatai számára” elnevezésű elismerését.

Az igen rangos díj révén Kelet-Közép-Európában elsőként sikerült megtalálni a régió legjobb családi vállalatait, és bemutatni, hogy milyen jelentőséggel bírnak a munkahelyteremtés, a stabil foglalkoztatás, a helyi befektetések, a jótékony célú kezdeményezések és az innováció területén egyaránt. Ezen túlmenően, a Gutmann-díj Kelet-Közép-Európa családi vállalatainak legjobb  gyakorlatait követendő példaként állítja a családi vállalatok tulajdonosai elé, és rávilágít a legsikeresebb és legelkötelezettebb országos és régiós szereplők legfontosabb jellemzőire.

Hány éve van még a cégemnek?
A generációváltást a családi vállalkozások jelentős része nem éli túl, ezért a vállalkozók nagy része igyekszik a végtelenségig kitartani. Az egyedi kultúrát nehéz átadni, ahogy megbízható utódot találni sem könnyű. Tudatos felkészüléssel azonban a kihívások kezelhetők – ebben segít szakértőnk.
A díjazás folyamatát a Bank Gutmann az IESE közreműködésével dolgozta ki. Az objektivitás, a szigorú függetlenség és a lehető legmagasabb tudományos színvonal biztosítása érdekében az elemzési és rangsorolási eljárást az IESE Business School végezte. Az IESE kutatásának eredményeként elkészült a legjobb jelöltek országonkénti listája, amelyről kiemelkedő családi vállalatok tulajdonosaiból és elméleti szakemberekből álló nemzeti bizottságok választották ki az adott országbeli nyertest. A kelet-közép-európai összesített díj nyertesét az országos nyertesek közül választotta ki egy regionális bizottság John A. Davis professzor, a Harvard Business School „Vállalattulajdonos családok” programjának vezetője elnökletével. A bizottság további tagjai: Jesus Casado, a European Family Businesses (EFB) vezérigazgatója, Heinz Senger-Weiss, egy 15. generációs családi vállalat tagja, Kürti Tamás, az FBN NxG International Committee elnöke, valamint Katerina Janku, elismert cseh családi vállalattulajdonos. A díjazás menetéért egy irányító bizottság felelt, amelynek tagjai Gordian F. Gudenus és Heinrich von Liechtenstein, az IESE Business School tanára voltak.

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo