Családi vállalatok: lehet ezt jól csinálni

A családi vállalkozások gazdaságban betöltött fontos szerepéhez kétség sem fér. A legjobb gyakorlatokat díjazza ezen a területen a „Gutmann Díj Magyarország legkiválóbb családi vállalata számára”. Nyertese 2015-ben a Jüllich Glass Csoport lett.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

Jüllich Anikó (Jüllich Glas) John A. Davis professzor, a Harvard Business School Családi Vállalat Tanszékének vezetője és Gordian F. Gudenus, a Bank Gutmann AG partnere társaságában

A 2. Gutmann Családi Vállalattulajdonosok napján kilenc ország vezető családi vállalatainak több mint 100 tulajdonosa és két, a családi vállalatok kutatásának területén világszerte elismert üzleti főiskola képviselői találkoztak egy exkluzív rendezvény keretében a Bank Gutmann bécsi központjában. Az összejövetel témaköreinek felvezető-vitaindító előadásait prominens többgenerációs osztrák és holland családi vállalatok tulajdonosai, valamint a világ legrangosabb üzleti főiskolái között jegyzett Harvard Business School (Cambridge, USA) és IESE Business School (Barcelona) vezető oktatói tartották.

A Családi vállalattulajdonosok napjának egyik fénypontját a Bank Gutmann által Kelet-Közép-Európa legkiválóbb családi vállalatai számára létrehozott díj 2015-ös nyerteseinek tiszteletére rendezett díjátadó ünnepség jelentette. A „Gutmann Díj Magyarország legkiválóbb családi vállalata számára” nyertese 2015-ben a Jüllich Glass Csoport lett. Az Oázis Kertészeti Kft. két régiós kategóriában is első helyet szerzett:  a „Gutmann Díj Kelet-Közép-Európa legjobb utódlási gyakorlattal rendelkező családi vállalata számára” és a „Gutmann Díj Kelet-Közép-Európa példaértékű vállalatirányítási modellel rendelkező családi vállalata számára”. A „Gutmann Díj Kelet-Közép-Európa legkiválóbb családi vállalata számára” fődíjat 2015-ben a bolgár WM Finance Group nyerte el.

A világ vezető üzleti főiskolái között számon tartott, barcelonai székhelyű IESE Business School támogatásával a Bank Gutmann 2015-ben útjára indította a „Gutmann Díj Kelet-Közép-Európa legkiválóbb családi vállalatai számára” elnevezésű elismerését.

Az igen rangos díj révén Kelet-Közép-Európában elsőként sikerült megtalálni a régió legjobb családi vállalatait, és bemutatni, hogy milyen jelentőséggel bírnak a munkahelyteremtés, a stabil foglalkoztatás, a helyi befektetések, a jótékony célú kezdeményezések és az innováció területén egyaránt. Ezen túlmenően, a Gutmann-díj Kelet-Közép-Európa családi vállalatainak legjobb  gyakorlatait követendő példaként állítja a családi vállalatok tulajdonosai elé, és rávilágít a legsikeresebb és legelkötelezettebb országos és régiós szereplők legfontosabb jellemzőire.

Hány éve van még a cégemnek?
A generációváltást a családi vállalkozások jelentős része nem éli túl, ezért a vállalkozók nagy része igyekszik a végtelenségig kitartani. Az egyedi kultúrát nehéz átadni, ahogy megbízható utódot találni sem könnyű. Tudatos felkészüléssel azonban a kihívások kezelhetők – ebben segít szakértőnk.
A díjazás folyamatát a Bank Gutmann az IESE közreműködésével dolgozta ki. Az objektivitás, a szigorú függetlenség és a lehető legmagasabb tudományos színvonal biztosítása érdekében az elemzési és rangsorolási eljárást az IESE Business School végezte. Az IESE kutatásának eredményeként elkészült a legjobb jelöltek országonkénti listája, amelyről kiemelkedő családi vállalatok tulajdonosaiból és elméleti szakemberekből álló nemzeti bizottságok választották ki az adott országbeli nyertest. A kelet-közép-európai összesített díj nyertesét az országos nyertesek közül választotta ki egy regionális bizottság John A. Davis professzor, a Harvard Business School „Vállalattulajdonos családok” programjának vezetője elnökletével. A bizottság további tagjai: Jesus Casado, a European Family Businesses (EFB) vezérigazgatója, Heinz Senger-Weiss, egy 15. generációs családi vállalat tagja, Kürti Tamás, az FBN NxG International Committee elnöke, valamint Katerina Janku, elismert cseh családi vállalattulajdonos. A díjazás menetéért egy irányító bizottság felelt, amelynek tagjai Gordian F. Gudenus és Heinrich von Liechtenstein, az IESE Business School tanára voltak.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo