Családi vállalatok: lehet ezt jól csinálni

A családi vállalkozások gazdaságban betöltött fontos szerepéhez kétség sem fér. A legjobb gyakorlatokat díjazza ezen a területen a „Gutmann Díj Magyarország legkiválóbb családi vállalata számára”. Nyertese 2015-ben a Jüllich Glass Csoport lett.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Jüllich Anikó (Jüllich Glas) John A. Davis professzor, a Harvard Business School Családi Vállalat Tanszékének vezetője és Gordian F. Gudenus, a Bank Gutmann AG partnere társaságában

A 2. Gutmann Családi Vállalattulajdonosok napján kilenc ország vezető családi vállalatainak több mint 100 tulajdonosa és két, a családi vállalatok kutatásának területén világszerte elismert üzleti főiskola képviselői találkoztak egy exkluzív rendezvény keretében a Bank Gutmann bécsi központjában. Az összejövetel témaköreinek felvezető-vitaindító előadásait prominens többgenerációs osztrák és holland családi vállalatok tulajdonosai, valamint a világ legrangosabb üzleti főiskolái között jegyzett Harvard Business School (Cambridge, USA) és IESE Business School (Barcelona) vezető oktatói tartották.

A Családi vállalattulajdonosok napjának egyik fénypontját a Bank Gutmann által Kelet-Közép-Európa legkiválóbb családi vállalatai számára létrehozott díj 2015-ös nyerteseinek tiszteletére rendezett díjátadó ünnepség jelentette. A „Gutmann Díj Magyarország legkiválóbb családi vállalata számára” nyertese 2015-ben a Jüllich Glass Csoport lett. Az Oázis Kertészeti Kft. két régiós kategóriában is első helyet szerzett:  a „Gutmann Díj Kelet-Közép-Európa legjobb utódlási gyakorlattal rendelkező családi vállalata számára” és a „Gutmann Díj Kelet-Közép-Európa példaértékű vállalatirányítási modellel rendelkező családi vállalata számára”. A „Gutmann Díj Kelet-Közép-Európa legkiválóbb családi vállalata számára” fődíjat 2015-ben a bolgár WM Finance Group nyerte el.

A világ vezető üzleti főiskolái között számon tartott, barcelonai székhelyű IESE Business School támogatásával a Bank Gutmann 2015-ben útjára indította a „Gutmann Díj Kelet-Közép-Európa legkiválóbb családi vállalatai számára” elnevezésű elismerését.

Az igen rangos díj révén Kelet-Közép-Európában elsőként sikerült megtalálni a régió legjobb családi vállalatait, és bemutatni, hogy milyen jelentőséggel bírnak a munkahelyteremtés, a stabil foglalkoztatás, a helyi befektetések, a jótékony célú kezdeményezések és az innováció területén egyaránt. Ezen túlmenően, a Gutmann-díj Kelet-Közép-Európa családi vállalatainak legjobb  gyakorlatait követendő példaként állítja a családi vállalatok tulajdonosai elé, és rávilágít a legsikeresebb és legelkötelezettebb országos és régiós szereplők legfontosabb jellemzőire.

Hány éve van még a cégemnek?
A generációváltást a családi vállalkozások jelentős része nem éli túl, ezért a vállalkozók nagy része igyekszik a végtelenségig kitartani. Az egyedi kultúrát nehéz átadni, ahogy megbízható utódot találni sem könnyű. Tudatos felkészüléssel azonban a kihívások kezelhetők – ebben segít szakértőnk.
A díjazás folyamatát a Bank Gutmann az IESE közreműködésével dolgozta ki. Az objektivitás, a szigorú függetlenség és a lehető legmagasabb tudományos színvonal biztosítása érdekében az elemzési és rangsorolási eljárást az IESE Business School végezte. Az IESE kutatásának eredményeként elkészült a legjobb jelöltek országonkénti listája, amelyről kiemelkedő családi vállalatok tulajdonosaiból és elméleti szakemberekből álló nemzeti bizottságok választották ki az adott országbeli nyertest. A kelet-közép-európai összesített díj nyertesét az országos nyertesek közül választotta ki egy regionális bizottság John A. Davis professzor, a Harvard Business School „Vállalattulajdonos családok” programjának vezetője elnökletével. A bizottság további tagjai: Jesus Casado, a European Family Businesses (EFB) vezérigazgatója, Heinz Senger-Weiss, egy 15. generációs családi vállalat tagja, Kürti Tamás, az FBN NxG International Committee elnöke, valamint Katerina Janku, elismert cseh családi vállalattulajdonos. A díjazás menetéért egy irányító bizottság felelt, amelynek tagjai Gordian F. Gudenus és Heinrich von Liechtenstein, az IESE Business School tanára voltak.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo