Az ország többéves üzletfejlesztési kormányprogramjának egyik utolsó, de fontos lépcsője az úgynevezett Look Through Company (LTC) adózási forma bevezetése volt. Ez a cégforma korlátolt felelősségű (limited) társaságot takar, amely azonban különleges adózási státuszt élvez. Új-Zélandon a társasági adó mértéke 28 százalék, de az LTC adózást választó cég nem minősül adóalanynak, vagyis a nyeresége után nem kell társasági adót fizetnie. A módszer lényege, hogy a céget adózási szempontból „átlátszónak” tekintik, és a jövedelme után csak a részvényeseknek merül fel adófizetési kötelezettsége, azaz csak a tulajdonosok szintjén kell adózni a nyereség után. Ha a részvényesek nem új-zélandi személyek, akkor helyben a tulajdonosok szintjén sem kell adót fizetni a vállalkozás nyeresége után (feltéve, hogy a nyereség nem Új-Zélandról származik).
Egy LTC-nek legfeljebb öt magánszemély részvényese lehet. A részvényesek esetében további feltétel, hogy mindegyikük ugyanolyan jogosultságokkal rendelkezzen, nem lehet például osztalékelsőbbségi vagy szavazatelsőbbségi részvényeket kibocsátani, amelyek egyes részvényeseknek előnyöket nyújtanak. A vállalkozás alaptőkéjére nincs minimumkövetelmény, ráadásul a részvényeseknek nem szükséges ténylegesen befizetniük a cég bankszámlájára.
Ugyancsak népszerű társasági forma az úgynevezett Limited Partnership (LP), amely ugyanolyan adóelőnyöket nyújt, mint az LTC. Az LP hasonlít a magyar betéti társaságra, ugyanis szükséges legalább egy olyan tag, amelynek a felelőssége korlátlan a cég tartozásaiért, és rendszerint ez a tag látja el a társaság képviseletét is. A tagok létszáma nincs meghatározva, és lehetőség van arra is, hogy egy másik vállalkozás szálljon be tagként.
Az új-zélandi dollár manapság a legismertebb devizák között szerepel, és a szigetország bankrendszere is fejlett (bár néhány internetes szolgáltatás csak a hazai pénznem tekintetében érhető el). A bankszektor három legkiemelkedőbb szereplője az ANZ, a Westpac és az HSBC. Úgy tűnik, hogy az itt bemutatott intézkedéseknek köszönhetően a bor- és a gyapjúipar mellett Új-Zéland az üzleti és pénzügyi szolgáltatásainak köszönhetően is egyre nagyobb népszerűségnek örvend a külföldi befektetők körében. Nemzetközi elismertségét erősíti az a körülmény is, hogy aktív résztvevője a legtöbb világszervezetnek és gazdasági szövetségnek.
Dr. Magyar Csaba, a Crystal Worldwide Kft. jogi igazgatója,
a Piac & Profit szakértő partnere