Az energiaárak miatti kapacitáskihasználtság csökkentését a megkérdezett cégek 15 százaléka tartja nagyon valószínűnek, miközben a teljes leállást csupán 3 százalékuk. Ez az arány az alapanyagok, nyersanyagok, késztermékek beszerzési nehézségei esetében 8, illetve 2 százalék.
Összességében az is elmondható, hogy a megkérdezett cégvezetők az alapanyagok, nyersanyagok, késztermékek beszerzési nehézségei miatti kapacitáskihasználtság-csökkentést, illetve teljes leállást kevésbé tartják valószínűnek, mint az energiaárak alakulása, illetve az energiahordozók beszerzési nehézségei miatti csökkentést, illetve teljes leállást.
A cégméret növekedésével mind az energiaárak alakulása, illetve az energiahordozók beszerzési nehézségei miatti, mind az alapanyagok, nyersanyagok, késztermékek beszerzési nehézségei miatti kapacitáskihasználtság-csökkentés, illetve teljes leállás valószínűsége csökken.
Az energiaárak miatti kapacitáskihasználtság-csökkentés az ipari, a nem exportáló, illetve a tisztán hazai tulajdonban lévő cégek esetében a legvalószínűbb, míg az építőipari, a részben exportáló, illetve a külföldi (rész)tulajdonban lévő vállalkozások kevésbé számítanak erre. Teljes leállásra a szolgáltató szektorban, illetve a nem exportáló cégek körében van a legnagyobb esély, míg a kereskedő, illetve részben exportáló vállalatok ezt kevésbé tartják valószínűnek.
Az alapanyagok, nyersanyagok, késztermékek beszerzési nehézségei miatti kapacitáskihasználtság-csökkentés szintén az ipari, illetve a nem exportáló cégek esetében a legvalószínűbb, míg a szolgáltatást nyújtók, illetve a részben exportálók körében ezt kevésbé tartják valószínűnek. Teljes leállásra az építőipari cégek, illetve a nem exportáló cégek számítanak leginkább, míg a kereskedő, illetve részben exportáló vállalatok a legkevésbé.