1. Amennyiben társasági adó alanya a törölt cég, de adószáma még van, csak azt tehetjük, hogy egyéb megszűnés ’M’ jogcímen beadjuk a 71-es bevallást, záró dátumként megjelölve azt az utolsó napot, amikor még volt adószám.
2. A társasági adóhoz hasonlóan az áfánál is célszerű záró-bevallásunkat egyéb jogcímen beadnunk arra az időszakra, amikor még volt adószámunk. Amennyiben van következő időszakra átvihető, de vissza nem kérhető áfánk, és a törlést megelőzően felfüggesztett volt az adószám, akkor ne kérjünk jogutód nélküli megszűnés jogcímen áfakiutalást.
3. Az adószám felfüggesztése alatt benyújtott áfa-bevallásunkban se le nem vonhatunk, se vissza nem igényelhetünk adót. Továbbá a régebbi, de még be nem vallott beszerzési számlák áfáját sem lehet megúszni. A szankció ideje alatt benyújtott bevallásunkban a teljes fizetendő adót le kell rónunk, abban nem szerepelhetnek csökkentő tételek. De, ha végül határozat születik a szankció megszüntetéséről, akkor a soron következő bevallásunkban már szerepeltethetjük levonható adót, illetve előző időszakról áthozott csökkentő tétel, ám vissza még nem lehet igényelhetünk.
5. Jó, ha tudjuk, adószám nélkül is van könyvelés. Bár ez már nem szorosan a bevalláshoz kapcsolódik, de hasznos információ lehet minden cégtulajdonosnak: Az adószám törlése után kényszertörlési eljárásra kerül sor, illetve a kényszertörlési eljárás felszámolási eljárásba fordulhat át. (A kényszertörlési eljárásról bővebben itt olvashat) A vállalkozó kényszertörlési eljárása esetén az üzleti év az előző üzleti év mérlegfordulónapját követő naptól a kényszertörlési eljárás kezdő időpontját megelőző napig – mint mérlegfordulónapig – terjedő időszak. A kényszertörlési eljárás időszaka egy üzleti évnek minősül, függetlenül annak időtartamától. Ha a kényszertörlési eljárás lefolytatása során felszámolási eljárás kerül elrendelésre, a felszámolás időszaka üzleti évének kezdő napja a felszámolás elrendelésének a napja.