A képzőművészetet bemutató, angol nyelvű nemzetközi közösségi portál ötlete és megvalósítása is egyedülálló: az oldal alapját képező gigantikus festményadatbázis és a művészeti terepen szokatlan web 2.0-s közösségi platform különleges és szokatlan elegye emeli ki mind a művészeti, mind a webes projektek közül. A TerminArtors alapítói a 2007-es induláskor elhatározták, hogy a világ legnagyobb festmény-adatbázisát és egy ehhez kapcsolódó aktív művészeti közösséget hoznak létre az oldalon.
Az oldal üzemeltetői nem elégedtek meg a kezdeti sikerekkel, az új ötletek megvalósításához és a dinamikus fejlődéshez szükséges ideális környezet megteremtéséhez azonban külső tőkebevonásra volt szükség. A cégben végül 2009-ben a magyar kortárs művészeti szcéna meghatározó szereplője a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány szerzett kisebbségi tulajdonrészt.
- A tőkeerős partner megjelenése segítheti a weboldal fejlődésének következő szakaszát, a komolyabb fejlesztéseket továbbá a nemzetközi tőkebevonást. - jelentette ki Makay Mátyás, az oldalt működtető Patmos Kft. vezetője.
Mennyire piacképes, mennyire fantáziadús
A Napi Gazdaság 2009-ben alapított Innovációs díjának odaítélésekor a szerkesztőség értékelési szempontjai szerint a legfontosabb, hogy mennyire újszerű az adott vállalkozás tevékenysége, továbbá, hogy a termék vagy szolgáltatás milyen mértékben piacképes, illetve, fontos, hogy más piaci szereplők is lássanak benne fantáziát.
Az Innovációs díj díjazottjai 2009-ben, kisvállalat kategóriában a TerminArtors-t üzemeltető Patmos Kft., középvállalati kategóriában a Kürt Zrt. és nagyvállalatok közül pedig a Vodafone Magyarország.
A TerminArtors az indulása óta eltelt két évben már a második díját kapja, 2008-ban ugyanis már elnyerte a Magyar Spin-off és Start-up Egyesület (MSE) által alapított, új high-tech cégek megerősítését célzó Ernst&Young Legjobb Spin-off, Start-up Díj 2008 „kiemelkedő társadalmi hatás" különdíját.