Azoknak, akik szakmailag sikeresebb 2019-es évet remélnek, fontos tisztában lenni azzal is, mi hiányzott az eredményességhez. A 2018 decemberében, az aktív korú népesség körében végzett felmérés eredményei arról árulkodnak, hogy a legtöbbeknek a stabil háttér hiányzott leginkább ahhoz, hogy szakmailag sikeresebbnek érezzék magukat: az a fajta biztonság, ami lehetővé teszi, hogy ne kelljen a jövőn rágódni. Csaknem minden negyedik válaszadó ezt jelölte meg legfőbb okként.
A felmérés szerint 2018-ban kevesen érzékelték, hogy napi munkájuk során valamelyest hatással voltak másokra. A válaszadók alig több mint harmada vélte úgy, hogy munkája hatást gyakorolt a többiekre. S hogy mi javíthat a munkavállalók eredményességén 2019-ben? Például az összetartó és együttműködő csapat (14%), de a válaszadók 13%-a szerint az is segítene, ha még inkább érezhetnék, hogy a munkájuk másokra is hatással van.
„Az OTP Bank munkatársai - egy belső felmérés szerint - munkájuk kiemelt pozitív tényezőjének tartják,
A stabil jövőkép, a biztonság iránti igény is jól kirajzolódik a felmérésből. A stabilitásért azonban a cégeknek is lehet és kell is tennie: „Azoknál a vállalatoknál, ahol van egy stabil vezető, aki stabil működést és összetartást garantál, ott az él az emberekben, hogy jó itt dolgozni és a saját egyéni jövőképüket össze tudják illeszteni a vállalat jövőképével. Ott lesz turbulens a helyzet, ott kezdenek el a munkavállalók más cég után nézegetni, ahol ez nem adatik meg” – mondja Szvetelszky Zsuzsa, szociálpszichológus.