A kormány nem állhat a technológiai fejlődés útjába

Az észt miniszterelnök szerint a kormányok nem állhatnak a technológiai fejlődés útjába. A politikus múlt heti amerikai útján tárgyalt az Uber vezető tanácsadójával. Észtország egyike azon európai országoknak, ahol először készül törvényi keretrendszer az utazásmegosztás szabályozására.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nem állhatunk a fejlődés útjába - Kép: Pixabay

Taavi Rõivas észt miniszterelnök múlt heti amerikai útján többek között David Ploufee-fal, az Uber stratégiai vezetőjével, igazgatótanácsi tagjával  is találkozott. Az egyeztetés során a két fél a megosztás gazdaságában rejlő lehetőségekről is tárgyalt. „Látható, hogy a gazdaság globális mértékben változik, új ágazatok jelennek meg és növekednek gyors mértékben. A kormányoknak segíteni, és nem gátolni kellene az innovációt. Az Uberrel való együttműködés a megfelelő irányt jelenti számunkra” – fogalmazott az észt miniszterelnök. „Észtország a világ leginnovatívabb digitális közszolgáltatásaival rendelkezik, az ország a digitális technológiai fejlődés szinonimájává vált. Az, hogy Észtország az utazásmegosztás szabályozásának úttörője Európában, az online világ meghódítását célzó tradíció folytatása” – mondta Ploufee.

Az észt parlamentben Európában először olyan törvényjavaslatot terjesztettek be, amelyben nem tiltanák, hanem szabályoznák – és így hosszú távon is lehetővé tennék az Uberhez hasonló digitális platformok működését. Magyarországon az év eleji taxistiltakozás hatására mindinkább közellenségként kezeli a hatóság az Ubert. Először az adóhatóság és valamilyen indíttatásból a BKK zaklatta az Uber-sofőröket, majd miután ezzel nem értek célt, a szabályozást változtatták meg úgy, hogy még a sofőrök rendszámát is helyben levehessék az ellenőrök, március közepétől pedig új szabályozás lépett életbe, amely szintén a fuvarközvetítő céget célozza. Bár a kormányzat szerint nem szándékoznak betiltani az Ubert, az intézkedések egyértelműen arra irányulnak, hogy megnehezítsék, illetve ellehetetlenítsék a szolgáltatást végzők tevékenységét.Pedig egy egységes szabályozás a megosztás alapú kezdeményezésekre a költségvetésnek is jól jönne és az egész helyzetet egy csapásra megoldaná.

Drágább lesz az agglomerációs Uber
Ötszáz forinttal drágább lesz minden repülőtéri Uber-fuvar – ez lesz az egyik következménye annak, hogy az utazásmegosztó autói külön tarifáért immár az agglomerációba is hívhatók. Így az Uber újabb frontot nyit a taxisokkal szemben.

Véleményvezér

Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo