A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK), illetve a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) a program működtetésére és koordinálására hozta létre a KAVOSZ-t.
Az ünnepi rendezvényen Dávid Ferenc, a VOSZ főtitkára hangsúlyozta, a kisvállalkozói kártya célja, hogy a tőkehiányos hazai vállalkozói közösség kedvező kamatozású hitelhez juthasson.
Parragh László, az MKIK elnöke kiemelte: a Széchenyi Kártya program hat hiteltípusból áll, a hat termék alkalmas arra, hogy gyorsan eljusson a vállalkozásokhoz.
A rendezvényen átadtak kilenc jubileumi kártyát, egyebek mellett az első 100 millió forintos kártya igényléséért járót.
Krisán László ismertette: a kártyát 84 százalékban vidéki, 16 százalékban budapesti vállalkozások igényelték, az egyéni vállalkozók aránya 25 százalék volt.
A vezérigazgató kiemelte: a KAVOSZ speciális híd a gazdasági szereplők között, a programban részt vevő szervezetek együttműködésének eredményeként gyorsan és hatékonyan megvalósíthatók a különböző támogatási programok.
A főtitkár úgy fogalmazott, a Széchenyi kártya a tisztességes vállalkozó "személyi igazolványa", amivel igazolható, hogy tulajdonosa részt vesz a közös teherviselésben, adó- és társadalombiztosítási, illetve munkaügyi kapcsolatai rendezettek.
Parragh László, az MKIK elnöke egyebek mellett kiemelte, a program különleges gazdaságfejlesztési eszköz, amely 2010 után gyorsult fel.
Ha a kormány forrást kíván eljuttatni a hazai vállalkozói közösséghez, a program hálózata alkalmas erre - jelezte.
A kamara elnöke szerint a kihelyezett hitel arányaiban hasonlítható a növekedési hitelprogram méretéhez. Parragh László kitért arra is, az ügyfelek számának emelkedésére számítanak.