A fiatalok az egyik, a válság által leginkább érintett csoport, akikre kiemelt figyelmet kell fordítani. A gazdasági fellendülés beindulását követően a munkaerő-piaci aktivitás növelése, a foglalkoztatási potenciál teljes kihasználása érdekében különösen fontos a fiatalok és pályakezdők munkaerő-piaci részvételének növelése, nem utolsósorban a kedvezőtlen demográfiai változások és a gazdasági szükségletekre reagáló új készségigények megjelenése miatt. A pályakezdők és fiatalok vállalkozó kedvének növelése, az ezzel kapcsolatos kompetenciák elsajátításának támogatása komoly lökést adhat az új generáció gazdasági aktivitásának növeléséhez, illetve közvetve hozzájárulhat a fiatalok gazdasági szerepvállalásának javításához.
Ma Magyarországon a mikro- és kisvállalkozások a legfontosabb nettó munkahelyteremtők a csökkenő foglalkoztatottsági ráta ellenére. A ’90-es évek óta ezeknek a vállalkozásoknak közel 60%-a egyszemélyes vállalkozás, azaz önfoglalkoztató személyekből áll, éppen ezért a foglalkoztatás bővítéseként kell értelmezni a vállalkozások foglalkoztatotti létszámának növelése mellett az új vállalkozások létrehozását is.
A vállalkozói aktivitás ösztönzése, az új vállalkozások létrejöttének támogatása elengedhetetlen része a gazdaság fejlesztésének, a foglalkoztatás növelésének. A konstrukció alapvető célja a mikrovállalkozások indítását tervező fiatalok segítése. A közvetett kedvezményezettek köre a 35 év alatti, más vállalkozásban többségi tulajdonnal nem rendelkező, új, egyéni vállalkozást vagy mikrovállalkozást indítani tervező természetes személyek.
Társas vállalkozások esetében az igényelhető támogatás összege maximum 6 000 000, azaz hatmillió forint abban az esetben, ha az alapítók közül legalább 2 fő sikeresen részt vett a TÁMOP-2.3.6.A konstrukcióban.