A pályázat célja, hogy a minőség és termékbiztonság elismerésén keresztül segítse a tudatos fogyasztói választás és magatartás kialakítását Magyarországon. Az idén az áruk és szolgáltatások megítélésénél kiemelt hangsúlyt kap az exportorientáció. Kiss Károlyné a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Iroda ügyvivő igazgatója szerint a hiteles védjeggyel ellátott termékek felé bizalommal fordulnak a vásárlók, így a minősítések egyben a gazdaságélénkítés eszközévé is válnak. Tavaly minden eddiginél több pályázat érkezett a meghirdetett időpontig.
A pályázaton részt vehet minden, a pályázati főcsoportok szerinti, a pályázat céljainak megfelelő, Magyarországon gyártott, forgalmazott, sorozatgyártásra alkalmas készáru, árucsalád, illetve ahhoz kapcsolódó szolgáltatás, mellyel rendszert alkothat. Emellett a pályázat tárgyát képezheti önálló szolgáltatás is. A pályázatokat a kiírók által felkért, független szakmai zsűri bírálja el. A Magyar Termék Nagydíj elnyerése szigorú követelményrendszerhez kötött, a kitüntetett termékek és szolgáltatások megfelelőségének igazolását független, szakértőkből álló zsűri vizsgálja, garantálja és folyamatosan ellenőrzi. Itt olvashat a díj odaítélésének szempontjairól.
Széman György, a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Iroda ügyvezetője kiemelte, hogy az elmúlt években 420 nagydíjat ítéltek oda, az elismerés 1998-ban történt meghirdetése óta mintegy 3000 nemzetközi színvonalú magyar áru és szolgáltatás hirdeti a hazai vállalkozások minőség iránti elkötelezettségét. A pályázat fővédnöke, Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke levélben köszöntötte a pályázat meghirdetését, amelyben kiemelte, hogy a Magyar Termék Nagydíj védjegy egyet jelent a termékbiztonsággal, a magas minőséggel, s egyben szimbóluma a hazai gazdaság iránti elkötelezettségnek is.
Nagy Viktor, a Magyar Export-Import Bank Zrt. és a Magyar Exporthitel Biztosító Zrt.(Exim) vezérigazgató helyettese rámutatott arra, hogy érdekük megtalálni az exportképes cégeket ügyfélkörük bővítéséhez, és a Magyar Termék Nagydíj ebben segíti őket is. Csákiné Gyuris Krisztina, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság főigazgató-helyettese a fogyasztói tudatosság fontosságát hangsúlyozta, kiemelve, hogy a fogyasztók egyre inkább a minőségi termékeket keresik és tekintettel vannak vásárláskor az ár-érték arányra.
A szervezők tájékoztatása szerint a pályázaton részt vehet minden, a pályázati főcsoportok szerinti, a pályázat céljainak megfelelő, Magyarországon gyártott, forgalmazott, sorozatgyártásra alkalmas készáru, árucsalád, illetve ahhoz kapcsolódó szolgáltatás, mellyel rendszert alkothat. Emellett a pályázat tárgyát képezheti önálló szolgáltatás is. A pályázatokat a kiírók által felkért, független szakmai zsűri bírálja el.