A TÁMOP 2.4.5 „Rugalmas munkahelyek" elnevezésű pályázattal hosszú idő után megjelent egy olyan forrás, amely 100 százalékban támogatja, és célzottan kívánja fejleszteni a munkaszervezeteket. A mikro-, kis- és középvállalkozások mellett a támogatásért a nagyvállalatok, az önkormányzatok, a költségvetési rend szerint gazdálkodó intézmények és a nonprofit szervezetek is indulhatnak. A munkakörök átszervezésére, valamint az új munkaszervezési formák kialakítására, a hibák feltárására és javítására képzési és tanácsadási szolgáltatásokat vehetnek igénybe a pályázók. (Hogyan válasszunk projekthelyszínt?)
A rugalmas munkahelyek kialakítására kiírt pályázat a magánélet és a munka közötti összhang megteremtésére törekszik, és olyan eszközök felhasználására ösztönzi a munkaadókat, amelyek érdemben teszik biztonságossá és hatékonnyá a munkavégzést.
Képezhetjük is az alkalmazottakat
2012. március 1-jén az Új Széchenyi Terv keretében újra megnyílik a munkahelyi képzéseket, valamint bért és járulékot támogató TÁMOP 2.1.3 pályázat, soha nem látott méretű, 21 milliárd forintos kerettel. A pályázaton az ország bármely pontjáról indulhatnak mikro-, kis-, közép-, és akár nagyvállalatok, amelyre a keretek kimerüléséig lehet majd tenderezni, természetesen a cégek méretéhez igazodva: a mikro-, és kisvállalkozások maximum 10 millió forintig, a középvállalkozások 1-50 millió forint közötti összegre, míg a nagyvállalatok akár 150 millió forintra is benyújthatják igényüket. A munkaidőben zajló képzések során a képzésben részt vevők kieső bérét és járulékát szintén támogatja a kiírás. (A hazai pályázati rendszer felépítéséről itt olvashat.)
„A támogatás mértéke akár 100% lehet, ez csak csekély összegű, azaz de minimis jellegű támogatás esetében realizálódhat. Ennek értelmében a folyó évben, valamint az előző 2 lezárt üzleti évben elnyert hasonló támogatások mértéke nem haladhatja meg a 200 ezer eurót. Csekély összegű támogatás jellemzően a képzésre, valamint IT fejlesztésre fordított támogatás, de nem tartozik bele például az eszközbeszerzésre fordított összeg. Középvállalkozásoknak és nagyobb kisvállalkozásoknak figyelniük kell, hogy a de minimis keretüket ne lépjék túl, hiszen ők azok, akik már sikerrel pályáztak a legtöbb ilyen jellegű forrásra. Abban az esetben, ha a keretük betelt, képzési támogatásként vehetik igénybe a programot, maximum 80 százalékos intenzitás mellett, ami szintén igen kecsegtető lehetőség, főleg Budapesten és Pest megyében." - mondta el Balogh Balázs, a GKF Csoport kereskedelmi igazgatója.
„Változás az előző TÁMOP-2.1.3 konstrukcióhoz képest, hogy a fajlagos óradíjakat 2000 forintról 3 ezerre, míg az egy főre elnyerhető maximális támogatási összeget 300 ezer Ft/főről 450 ezer Ft/főre emelték, ami igen kedvezőnek mondható. Emellett a 25 százalék előleg nagyban leveszi a terhet a pályázaton nyertes vállalkozók válláról." - tette hozzá Luft Tamás, a GKF Consulting Kft. ügyvezető igazgatója.