A kérelmeket az MVH által rendszeresített nyomtatványokon, postai úton, az erdőrészlet fekvése szerint illetékes megyei kormányhivatal erdészeti igazgatóságához kell benyújtani. A telepítés első évi munkálataihoz alap- és kiegészítő támogatás is kérhető, az utóbbiból létesíthető egyebek között a vad- és taposási kár megelőzését célzó kerítés vagy villanypásztor, belvizek elleni bakhát, illetve a 10 foknál lejtősebb területen a talaj védelmét szolgáló padka.
A támogatás igénybevételének feltétele a névre szóló erdőtelepítési engedély, valamint a jövedelempótló támogatási időszakot legalább öt évvel meghaladó földhasználat. További feltétel, hogy az erdőrészlet területe a koronavetülettel együtt elérje az 1 ha-t, vagy – ha más erdőterülettel közvetlenül határos – a 0,5 ha-t. A támogatásra jogosult köteles az erdőrészlet határainak azonosíthatóságáról a teljes támogatási időszak alatt gondoskodni, és a művelési ág változását legkésőbb a második kifizetési kérelem évének végéig kezdeményezni, illetőleg a negyedik kifizetési kérelem benyújtási időszakának évében június 30-ig átvezettetni a járási földhivatalnál.
Ismét pályázhatnak azok is, akik mezőgazdasági területükön agrár-erdészeti rendszert valósítanának meg. A támogatás egyszeri, területalapú, vissza nem térítendő szubvenció. A támogatásért hektáronként legalább 100, legfeljebb 150 fa telepítését, illetve fenntartását írja elő a jogszabály, az engedélyezett fajok igazolt származású szaporítóanyagának felhasználásával. (A Natura 2000-es területeken gazdálkodók is a pénzükhöz jutnak.)
Szántó, szőlő, gyümölcsös művelési ág esetén a fás legelő gyep- és fatelepítés együttes kivitelezésével hozható létre, amely esetben a hektáronkénti támogatás 1050 eurónak megfelelő forintösszeg, mintegy 305 ezer forint. Meglévő gyepnél a megvalósítás kizárólag fatelepítéssel történhet, ebben az esetben a támogatás 740 euró/hektárnak megfelelő forintösszeg, mintegy 215 ezer forint.