A Windows Mobile operációs rendszerű okostelefon-tulajdonosok például jobb, ha nem töltik le készülékükre ingyenes file-megosztó site-okról a "3D Anti-terrorist action" elnevezésű játékot -- pontosabban annak az ilyen helyeken fellelhető kalózváltozatát. A kínai Beijing Huike Technology termékének ugyanis jelentések szerint orosz hackerek vírusos változatát dobták a (fekete)piacra. Ha egy Windows Mobile alapú készülék megfertőződik, automatikusan - a tulajdonos tudta nélkül - drága nemzetközi hívásokba fog. Az alattomban hívott külföldi fizetős szolgáltatások aztán igencsak drága mulatsággá teszik az "ingyenes" játékot.
Júniusban gyors egymásutánban két cég digitális készülékein is gyárilag szállított rosszindulatú programot találtak. Mindkét esetben microSD kártyán érkezett a kártevő.
Előbb a Samsung Wave (S8500-as) okostelefonjairól derült ki: egy sorozat microSD kártyáján trójai rejtőzik. A készülékeket a német piacra gyártották. Röviddel ezután féreggel fertőzött microSD kártyával került a japán boltokba az Olympus több mint 1700 Stylus Tough 6010-es digitális fényképezőgépe. Az Olympus elnézést kért a hibáért, s külön weblapot állított fel, amelyen a vásárlók megnézhetik: fényképezőjük gyári száma rajta van-e a fertőzött készülékek listáján.
Miután több hasonló eset történt az utóbbi időben, elemzők figyelmeztetnek: a cégek egyre súlyosabb jogi következményekkel nézhetnek szembe, ha nem javítják a gyártási folyamat biztonságát. Szakértők azt tanácsolják a felhasználóknak: tiltsák le PC-jükön az autorunt, s mielőtt egy készüléket megnyitnának számítógépükön, feltétlenül futtassanak le rajta egy vírusellenőrzést.