A régió piaci viszonyainak ismeretében az üzleti és pénzügyi szoftverek bevezetésével és forgalmazásával foglalkozó London Logic Budapest Kft. mostantól egyik legjelentősebb partnerének – a Systems Unionnak – MIS üzleti intelligencia megoldását is forgalmazza. Az MIS-t az üzleti döntéshozók igényeire támaszkodva fejlesztették ki, amelynek használata nem igényel különösebb IT ismereteket, viszont megkönnyíti többek között a stratégiai vállalatvezetést, a költségtervezést, az anyavállalat és a leányvállalatok közti jelentéskészítést, vagy a hitel- és kockázatkezelést.
A nagyvállalatok döntéshozói (vezér- és ügyvezető igazgatók, pénzügyi és gazdasági felsővezetők, igazgatósági tagok, stb.) nap mint nap szembesülnek azzal a problémával, hogy döntéseiket csak számos, különböző forrásból származó információ birtokában hozhatják meg. Ugyanilyen nehézséget jelent az operatív szinten dolgozó kontrollerek és gazdasági elemzők számára, hogy megfelelő információ birtokában készítsék el jelentéseiket. Elengedhetetlenül fontos, hogy a cég adatai átláthatóak legyenek, melyben komoly segítséget jelenthetnek az MIS elemző eszközök. Ezek ugyanis megmutatják, hogy a tervek szerint alakulnak-e az eredmények, és kiváló alapot nyújtanak azokhoz a döntésekhez, melyekkel az eltérés korrigálható lehet.
Az MIS rendszer a számadatok átláthatósága mellett a tervezési idő csökkentésében is nagy szerepet játszik: egy KPMG tanulmány szerint ugyanis a menedzsment idejének 20-30%-át fordítja tervezési feladatok elvégzésére; egy kb. 1 millió dollár forgalmú cég átlagosan 25 munkanapot fordít cége tervezési és elemzési folyamataira; az éves költségvetés elkészítése pedig mintegy 4-5 hónapot vesz igénybe. Az eredmények alakulása alapján viszont a cég menedzsmentjének már csak 20%-a változtat a költségvetési terveken. Felmérések bizonyítják, hogy megfelelő eszközök nélkül a vezetők vagy alulbecsülik a költségvetést, vagy teljesíthetetlennek ítélik meg azt. Az MIS megoldás csökkenti a tervezésre fordított időt és ezáltal csökkenti a cég költségeit is.
Az MIS előnyei
Az ERP megoldások által nyújtott kétdimenziós elemzésekkel ellentétben az üzleti intelligencia megoldás már többdimenziós összefüggéseket vizsgál. Szerteágazó lekérdezési technikák és a rendszerbe épített statisztikai elemzési módszertanok segítségével a különböző helyeken tárolt adatok halmazából gyűjt információkat. Az információk elmentése után egyetlen gombnyomással adható utasítás a szoftver számára, hogy azokat prezentációkészítő, táblázatkezelő vagy szövegszerkesztő programba illesztve készítsen automatikus, a vezetőség elé tehető átlátható és pontos jelentést. Az MIS emellett a vállalatok által forgalmazott különböző termékeket, az egyes osztályokat, vagy akár leányvállalatok adatait pókhálószerű megjelenítési technika révén teszi átláthatóvá, segítve a felhasználókat az üzleti problémákra való koncentrálásban. A rendszer nemcsak az ERP megoldásban tárolt folyamatorientált adatok elemzésére képes, hanem lehetőséget nyújt külső adatforrásokat igénybe véve (például piackutatás, benchmarking, stb.) megjeleníteni az összefüggéseket.
Az OLAP technológiát alapul véve különféle adatforrásokból – Excel, text fájlok, adattárházak, stb – képes az adatokat feldolgozni. Támogatja a különféle környezeti, technológiai komponensek használatát is. A rendszer bevezetését lerövidíti, valamint egyszerűvé teszi, mert előre definiált üzletmenet "megoldásokat" tartalmaz, előre definiált mutatók segítségével. Segítőkész varázslók támogatásával a többdimenziós adatkockákból könnyen létrehozhatók olyan jelentések, amelyek az egyébként nehezen értelmezhető adatokból átlátható információt szolgáltatnak. Beépített sablonok segítenek a gyors jelentéskészítésben, és a szabadalmaztatott "HyperBlock" technológia használatával a jelentések folyamatosan friss adatokból dolgozhatnak. Hardverigénye illeszkedik a manapság általánosan elterjedt számítógépes környezethez.