A mobilkészülékek feldolgozásakor először a veszélyes hulladékot képező akkumulátorokat távolítják el szakszerűen, majd a megmaradt műanyagház és alaplap kerül feldolgozásra. "A feldolgozott hulladékból a készülékek alapanyagának akár 95%-a is visszanyerhető, amelyet visszaszolgáltatunk az iparnak. Ezért fontos, hogy minél több régi készülék begyűjtésre kerüljön" - mondta Tóth Zoltán, az ECM ügyvezető igazgatója.
"Nagy örömömre szolgál, hogy ügyfeleink visszajelzései is visszaigazolták környezetünk tudatos védelmének fontosságát" - mondta Ove Fredheim, a Pannon vezérigazgatója.
A mobilkészülékekben és akkumulátoraikban nehézfémek találhatók, ezért nagyon fontos, hogy ne illegális lerakókba kerüljenek, mert a talajba jutva szennyezik a termőföldeket és a talajvizet. Ráadásul a régebbi modellekben a nehézfémek - például higany, ólom, kadmium - aránya magasabb, mint az újabb készülékekben.
A használt mobilokat a Pannon boltjaiban már 2004 óta gyűjtik, a visszagyűjtött elektronikus hulladék együttes mennyisége 2004-ben 98 kg, 2005-ben már 719 kg volt. A Pannon 2006 novemberében indított kampányában 5000 forint kedvezménnyel ösztönözte a használt mobilok leadását, melynek hatásra már 2006-ban megsokszorozódott a leadott elektronikus hulladékok mennyisége. Az akció sikere miatt a Pannon a határidőt 2007 januárjának végéig meghosszabbította.