Azon szervezeteknek 46 százaléka fizette ki a váltságdíjat, amelyeknek titkosították az adatait. Magyarországon ennél nagyobb számban történtek kifizetések; nálunk a támadást elszenvedők 59 százaléka fizetett.
A nagyobb szervezetek azonban sokkal nagyobb valószínűséggel fizettek. Sőt, az 500 millió dolláros vagy annál nagyobb bevétellel rendelkező vállalatok több mint fele fizette ki a váltságdíjat, a legmagasabb arányról pedig az 5 milliárd dollár feletti bevétellel bírók számoltak be. Ez részben annak tudható be, hogy a nagyobb cégek nagyobb valószínűséggel rendelkeznek önálló kiberbiztosítással, amely fedezi a váltságdíjakat
Az átlagos váltságdíj összege a tavalyi 812 380 dollárról 1 542 333 dollárra nőtt. Magyarországon ugyan 724 470 dollár volt az átlagos váltságdíj, de ez az összeg is csak azért ilyen magas, mert két, egyenként 5 millió dollár feletti kifizetés történt. A kifizetések közel 80 százaléka 50 ezer dollár alatti összeg.
A váltságdíjakon kívül az átlagos helyreállítási költség egy zsarolóvírus támadás után 1, 82 millió dollárra nőtt idén a tavalyi 1, 4 millióról, ez az összeg nagyságrendileg megegyezik a 2021-essel.
Az átlagos helyreállítási idők: a cégek 8 százaléka 1 napon belül, 39 százalék egy héten belül, 29 százalék 1 hónap, 18 százalék 1-3 hónap között és 6 százalék 3-6 hónap alatt állítja vissza adatait. Magyarországon hasonlóak az adatok.