Biztonsági okokból mindig takarja le a telefon képernyőjét vagy a billentyűzetet a kezével, amikor bejelentkezéseket és jelszavakat ad meg. Ha véletlenül olyan eszközt talál, amely rögzíti a mozgását, készítsen róla fényképet, és értesítse a szálláshely tulajdonosát és a rendőrséget.
6. Mi a teendő akkor, ha magammal szeretném vinni a munkahelyi laptopomat?
Először is kérdezze meg a munkáltatóját erről a lehetőségről. Ha beleegyezik, útmutatást is kell adnia arról, hogyan használhatja biztonságosan a készüléket külföldön. Jobb azonban, ha korlátozza a lopás vagy adatvesztés kockázatát. A céges berendezéseket biztonságosabb az irodában hagyni.
7. Kell félnem, hogy egy másik ország határátlépésekor ellenőrzik az elektronikus eszközeimet?
Számos olyan országban, ahol határellenőrzést végeznek (pl. az USA-ban vagy Ausztráliában), a belépés feltétele, hogy az okostelefon vagy a laptop képernyőjét az illetékes hatóságok kérésére feloldják.
Szélsőséges esetekben akár úgynevezett törvényszéki másolat is készülhet, azaz a behozott eszköz meghajtójának minden szektoráról (még a korábban törölt adatokról is) digitális másolat. Ez jelentős időt vehet igénybe, és akár több órás késedelmet is okozhat az utazás során.
Indulás előtt érdemes tájékozódni a meglátogatni kívánt ország határátlépési követelményeiről. Ha az utazónak nem tetszenek az előírt feltételek, akkor törölje az utazást, vagy ne vigye magával az összes elektronikus eszközt az összes adattal együtt.