Ne válasszuk az info vagy a biz kiterjesztést

Internetes portálunk tervezése szempontjából rendkívül fontos, hogy milyen domain nevet választunk oldalunknak. A dologban fordulhatunk internet-szolgáltatónkhoz vagy külső vállalkozáshoz, amely domain neveket árul.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Ha az utóbbi mellett döntünk, ügyeljünk arra, hogy állandó IP címet adjon, tehát olyan számot, amely azonosítja számítógépünket. A tervezett név beírása után a szolgáltató oldala felteszi a kérdést, hogy milyen kiterjesztést akarunk domain nevünknek. Általában a com-ot javasoljuk, hiszen ez a leggyakoribb kiterjesztés, és a használók számára a legkönnyebben megjegyezhető. A Google ugyan azt állítja, hogy számára közömbös a kiterjesztés, a rendszer a com, az org és a net kiterjesztéseket részesíti előnyben. Feltehetően a többi között azért is, mert az info vagy a biz kiterjesztések arra utalhatnak, hogy spamről van szó.

Kép: Freestock

Másik tanácsunk: ne hallgassunk a webmesterekre, akik szimpla, egyszerű (akár unalmas) url nevet javasolnak, hanem válasszunk kreatívat és olyat, amely megragadja a figyelmet. Ez igen fontos az oldal jövendő látogatói számára, különösen akkor, ha sok online marketinget tervezünk, és azt akarjuk, hogy site-unk vezető helyre kerüljön a kereső rendszerekben. Végső soron célunk az, hogy domain nevünket könnyen meg lehessen jegyezni, és hogy bekerüljön a keresők első tíz találata közé.

A legjobb domain nevek rövidek, nincsen bennük kötőszó és tömören, legfeljebb 1-2-3 szóban közlik, hogy miről van szó. Hogy egy kitűnő példát mutassunk: „olcsokesek.com”. Ez rövid, nincs benne kötőszó és világosan kiderül belőle, hogy olyan portál, ahol olcsó késeket árulunk. Egy kötőszó egy domainben még elmegy, de ha már kettő van, azt nem ajánlanánk, hiszen nem felhasználóbarát és nehezíti a keresőknek a felkutatását. (entrepreneur.com)

Repedések az okosotthonokban
Egyre több az úgynevezett “okosotthon”, ahol a távolról is vezérelhető elektronikus berendezések könnyítik meg az életet. Párhuzamosan veszélyesen szaporodnak az ilyen rendszerek (Internet of Things – IoT) elleni kíber-támadások, amelyek kivédése rendkívüli, bonyolult, szinte naponta új feladatok elé állítja a fejlesztőket.

Véleményvezér

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.
Teljes bukta a kormány családbarát programja

Teljes bukta a kormány családbarát programja 

Nem vagyunk képesek még a társadalom reprodukálására sem.
Budapesten van a legtöbb orosz kém

Budapesten van a legtöbb orosz kém 

Több mint félszáz orosz kém dolgozik Magyarországon.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo