A kutatás szerint a családos válaszadók több mint fele (62 százaléka) egyetért azzal az állítással, hogy a gyerekeknek és az idősebb rokonoknak segítség kell az eszközök frissítéséhez. A frissítések továbbá az otthoni kapcsolatokra is hatással lehetnek, ugyanis saját bevallása szerint a válaszadók 35 százaléka veszekedett már miattuk a családjával.
Az eszközök már régóta mindennapos tárgynak számítanak minden korosztály életében. A gyerekek különféle tartalmakat néznek és játékokat játszanak rajtuk, a felnőttek pedig többek között a barátokkal és a családtagokkal való kapcsolattartásra használják őket világszerte. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy minden eszközt időben frissíteni kell ahhoz, hogy kellően biztonságos legyen, és ne csökkenjen a teljesítménye.
Frusztrációt okoz
Semmi meglepő nincs abban, hogy a családtagok veszekszenek egymással a rendszeres frissítések iránti érdeklődéshiány vagy vonakodás miatt, ugyanis a felmérésben részt vevő felnőttek 34 százaléka frusztrálónak vagy bosszantónak tartja a frissítések telepítését.
A felmérésből az is kiderült, hogy függetlenül attól, hogy egyedül vagy családban élnek-e, a felnőttek 77 százaléka jellemzően saját maga telepíti a frissítéseket az otthoni eszközökre. Sokkal kisebb azok aránya, akik maguk felelősek a saját készülékeikért (12 százalék). A válaszadók szerint ugyanakkor a (házas)társuk (7 százalék) vagy a gyerekeik (4 százalék) ritkán frissítik az eszközöket.