A kkv szektorban is erősített az SAP

Sikeres évet zárt az SAP Magyarországon, köszönhetően részben a kkv-szegmensben tapasztalható növekedésnek, amelyet a hazánkban megvalósuló nagyberuházások hajtanak.

„Sikeres évet zártunk, a piac alig néhány százalékos növekedése mellett jelentős növekedést értünk el, több mint tíz százalékkal, 15,2 milliárd forint fölé ment az SAP bevétele, ebből mintegy 7 milliárd volt az export eredmény" mondta Ablonczi Balázs, az SAP ügyvezető igazgatója a cég által Tihanyban rendezett sajtókonferencián. A szoftverfejlesztő konszern magyarországi leányvállalatának vezetője szerint a növekedés elsősorban a magyarországi kis-, és középvállalatoknak köszönhető: a szektor, saját szegmensében tavaly 30 százalék feletti bevétel-növekedést hozott a cégnek.

„A tavalyi év kifejezetten előremutató volt a kkv szektor szempontjából, azonban kifejezetten a kisvállalati szektor az, ahol nagyon komoly növekedést tudtunk elérni, 20 százalékos éves bővülési rátával. Ennek két fő oka van, részben az idetelepülő nagy gyártó cégek beszállítói bázisa kezd fejlesztésekbe, illetve a kifejezetten a kisvállalati területen a kormány gazdaságpolitikájának köszönhetően a kisvállalatok nagy része így (is) javítja infrastruktúráját." - emelte ki az ügyvezető igazgató. Ablonczi Balázs a Piac&Profit kérdésére hozzátette, hogy a nagyobb, Magyarországon megvalósuló fejlesztések kapcsán látható, hogy az ezekhez kapcsolódó beszállítói bázis erősebben fejleszt. „A magyar cégek elsősorban pályázati forrásból oldják meg a beruházást, míg a gyártóbázishoz beszállítóként hazánkba érkező külföldi cégek saját erőből finanszírozzák" - mondta az Ablonczi Balázs.


Jó évet zárt Magyarországon az SAP

Az ügyvezető igazgató szerint idén történetének egyik legjobb hat hónapját zárta az SAP Magyarországon, csak az első félévben 40 százalékkal emelkedett az új szoftverek eladása, év végére pedig reálisnak látja, hogy 10 százalékkal magasabb legyen a teljesen árbevétel, azaz elérje a mintegy 17 milliárd forintot.

Az SAP bevételei viszont harmadára estek vissza a kormányzati szektorból. Megálltak a korábban kiírt nagy kormányzati projektek, így a beszállítóként pályázó SAP bevételei jelentősen csökkentek. Az ügyvezető igazgató szerint azonban ez a jelenség az egész magyar piacon látható kormányzati jelenlétre igaz. Ablonczi szerint azonban az informatika nem a megfelelő helyen van kezelve a kormányzatban. „Más szegmenseknek jobban sikerül érvényesítenie az érdekeit, az informatikai projektek egy kicsit alulreprezentáltak a kormányzatban" - mondta Ablonczi, aki egyébként újságírói kérdésre válaszolva elmondta, meggyőződése, hogy le tudjuk hívni az uniós költségvetésben még meglévő (informatikai szegmensre tárolt) pénzeket, csak az a nem mindegy, hogy mire költi ezt el az adminisztráció.

Az SAP globális stratégiájának részeként a cég nagy hangsúlyt fektet arra, hogy csoportszinten is nőjön az árbevétele. Az SAP célja, hogy 2013-re 20 milliárd euróra nőjön a globális árbevétele, és ebből negyven százalékot hozzanak az SAP partnercégek. Magyarországon is él az SAP partneri hálózata, míg a cég mintegy 500 embert foglalkoztat, addig a partnercégek csaknem még 1500-at Ablonczi szerint reális, hogy jövő év végére hazánkban elérje a zt a célkitűzést, hogy a csoport hazai bevételeinek 40 százaléka már a partnercégeknél realizálódjon. Szeptemberben indul egy olyan SAP regionális tanácsadó központ Magyarországon, amelyekben nemzetközi (elsősorban uniós, és régiós) projekteken tanácsadóként közreműködjenek.

A Magyarországon több mint 1.100 ügyféllel, köztük 600 kisvállalattal rendelkező SAP Hungary közel 36 százalékos részesedéssel rendelkezik az üzleti szoftverpiacon, és ezt tovább szeretnék növelni - vélekedett az ügyvezető a konferencián tartott háttérbeszélgetésen.   Az 500 főt foglalkoztató hazai leányvállalat növekedésében fontos szerepet játszanak a globális felvásárlások, amelyeknek köszönhetően a vállalat több új területen vetette meg lábát. Példaként a felhő alapú szolgáltatások területén végrehajtott akvizíciót említette, az SAP az Ariba mellett felvásárolta a SuccessFactors nevű cégeket. A szoftverkonszern tavaly eddigi legjobb évét zárta: a globális árbevétele meghaladta 14 milliárd eurót, amely 14 százalékos növekedést jelent. Az új szoftverek eladásából származó bevételek 22 százalékkal nőttek - mondta.

Véleményvezér

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo