A halott merénylő, Devin Kelley okostelefonját annak utolsó használata után 48 órával még meg lehetett volna nyitni a tettes ujjlenyomatával, hogy a tett háttere után kutassanak, ám a rendőrség ezt - ismeretlen okból - elmulasztotta.
A két nap lejártával a telefon csak a kódjával nyitható, mely nem áll rendelkezésre. Tízszer lehet jelszó beadásával próbálkozni, ám ha egyik kísérlet sem sikeres, az iPhone, hogy megvédje tulajdonosának adatait, mindent töröl a készülékről...
Nem tudni, próbálkoztak-e így a texasi hatóságok, de annyi bizonyos, hogy az Apple-hez fordultak, kérve, biztosítsa hozzáférésüket a mobil tartalmához. E kérésre még nem kaptak választ, de a várható reakcióra következtetni lehet a tavalyi esetből.
2015 végén bizonyos Syed Farook gyilkolta le 14 munkatársát Kaliforniában, egy vállalati bulin. Miután az Apple nem oldotta fel a gyilkos iPhone-jának titkosítását, a rendőrség a bírósághoz fordult, amely kötelezte a nagyvállalatot a hatóságokkal való együttműködésre. Az Apple
A jelek szerint az Apple sem tökéletes: az utóbbi esetben az FBI szakértői végül saját erőből hozzá tudtak férni a gyilkos mobiljának adataihoz - így feltehetően ez történhet majd az újabb szörnyű tömeggyilkosság ügyében is. (New York Times)