Vietnám az új célpont?

A magyar-vietnami kereskedelmi forgalom a 2006. évi 23 százalékos növekedés után, tavaly 58 százalékkal nőtt, de a gyors növekedés ellenére még mindig elmarad a lehetőségektől - mondta Vizi László Magyarország vietnami nagykövete a Vietnam News című újságnak a reneszánszát élő magyar-vietnami kapcsolatokról. A távol-keleti ország adatai szerint a magyar tőkebefektetések értéke mára már elérte az 5,22 millió dollárt. A lehetőségek iránt egyre több kkv is érdeklődik.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A nagykövet a magyar statisztikai adatokra hivatkozva közölte, hogy a kereskedelmi forgalom tavaly megközelítette a 85 millió dollárt. Vizi László a nyilatkozatban hangsúlyozta, hogy nem csak a kereskedelmi forgalom növelésében, hanem a magyar tőkebefektetésekben is jó lehetőségek mutatkoznak Vietnamban. A kapuk a kicsik előtt is nyitva áll, hiszen csak az elmúlt 12 hónapban számos kis- és középvállalkozás nyitott képviseletet Vietnamban, és vegyesvállalatok is alakultak, főleg a hight-tech iparban.

A vietnami Tervezési és Beruházási minisztérium legfrissebb adatai szerint Vietnamban a magyar tőkebefektetések értéke elérte az 5,22 millió dollárt. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) országonként csak forintban adja meg a kereskedelmi forgalmat. A Vietnamba irányuló magyar export 2006-ban 5,92 milliárd forint volt, a behozatal pedig ennél kevesebb, 5,38 milliárd forint. A múlt évet azonban deficittel zárt a magyar-vietnami kereskedelem: a 9,55 milliárd forint értékű import jócskán meghaladta az 5,79 milliárd forint értékű kivitelt.

Jó hír, hogy a magyar kormány fejlesztési projektekre 35 millió eurós kötött segélyhitel keretet biztosít Vietnamnak, ami akár alapot is jelenthet egy-egy sikeres üzleti együttműködés létrehozásához.

Tanács már van

Májusban hét, Vietnamban üzleti érdekeltséggel rendelkező magyar vállalat megalakította a Magyar-Vietnami Üzleti Tanácsot, az akkori nyilatkozatok szerint a szervezet felállítását a két ország közötti gazdasági kapcsolatok folyamatosan fejlődése indokolta.

A Tanács becslése szerint ötszáz-ezer vietnámi cég működik Magyarországon, többnyire kereskedelemre szakosodott kisebb cégek. Néhány emellett Magyarországon bérgyártást is folytat, a budapesti Asia Centerben közülük mintegy 260 található.

Izraelben is érdemes körülnézni

Izrael a húsz legfontosabb kereskedelmi partnerünk között van - derült ki májusban a Magyar-Izraeli kormányközi Gazdasági Vegyes Bizottság első ülését követően. A magyar kivitel Izrael irányába 262 millió dollár volt 2007-ben, míg behozatal értéke elérte a 119 millió dollárt.

Exportunk zömében vegyi-, műanyag- és gyógyszeripari, valamint elektronikai termékekből, gépekből és berendezésekből áll. Behozatalunk legnagyobb tételei a vegyipari anyagok, nemesfémek, gépek, berendezések, gyógyszerek, a telekommunikációval és általában az ICT-vel kapcsolatos berendezések.

Magyarország a régió legnagyobb tőkeimportőre Izraelből, évente 200-300 millió dollárnyi izraeli tőke érkezik hazánkba. Jó célpont az ingatlanszektor, de az ipari, az infrastrukturális és a K+F területén is eredményes lehet az együttműködés, hasonlóan az agrár-, a biotechnológia, a gyógyszeripar és az infokommunikációs technológiák területéhez.

Véleményvezér

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.
Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát

Dübörög a bevásárlóturizmus, százezer forintot spórolt egy család, hogy olaszban vette a Barilla tésztát 

Nagyot lehet külföldön nyerni, ha jól figyeljük az árakat.
A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek

A védőnők helyzete katasztrofális lett, amióta a kormány gondozása alá kerültek 

Újabb fekélyes terület az egészségügy területén.
A magyarok többsége nem bízik saját állama szavahihetőségében

A magyarok többsége nem bízik saját állama szavahihetőségében 

Szomorú társadalmi látlelet.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo