Az egyes szektorokat vizsgálva szintén számottevő eltérések tapasztalhatók. Bőven az átlag feletti lehet a létszámnövekedés az alapanyag- és feldolgozóiparban (NFM: +26 százalék) és a pénzügy és ingatlan (+23 százalék) ágazatokban Átlag körüli lehet a növekedés a fogyasztói javak és szolgáltatások (+13 százalék), illetve az információtechnológia (+12 százalék) területein. Mérsékelt létszámnövekedésre a kommunikációs szolgáltatások (+9 százalék), valamint az egészségügy és élettudományok (+6 százalék) cégei körében számíthatunk. Létszámcsökkenés várható a logisztika és autóipar (NFM: -5 százalék) vállalatainál – itt a mutató egy év alatt nem kevesebb mint 20 százalékpontot esett, ami jól tükrözi az európai autóipart sújtó jelenlegi problémákat. Szintén nettó leépítés várható az energia és közmű (-4 százalék) szegmensben.
Cégméret alapján összességében valamennyi kategóriában létszámnövelési szándék tapasztalható, ám a mikro- és kisvállalkozások körében ennek mértéke (6-8 százalék) jóval az átlag alatt marad.
Az előző negyedévhez képest nemzetközi téren változatlanok a kilátások a munkaerőpiaci mozgásokat illetően. A mutatószám jelenleg igen magas, 25 százalékon áll. Visszaesést a vizsgált 42 ország közül kizárólag Argentínában (-1 százalék) várnak, és gazdasági vagy politikai nehézségei miatt Hongkong (+6 százalék) és Chile (+8 százalék), valamint Izrael (+8 százalék) számíthat a világátlagtól jóval elmaradó bővülésére. Európában kicsivel az átlag alatti a várakozás, az öreg kontinensen a legszélesebb körben Svájcban és Hollandiában (NFM: +29-29 százalék), Hollandiában (30 százalék), valamint az Egyesült Királyságban és Belgiumban (28-28 százalék) terveznek kiemelkedő munkaerő-bővülést. Európán kívül a következő hónapokban elsősorban Indiában (+40 százalék), az USA-ban (34 százalék), A Dél-Afrikai Köztársaságban és Costa Ricában (31-31 százalék) várják a legnagyobb arányú állomány-bővülést az ottani munkáltatók.-