A vegyes alapoktól 20 milliárdnyi tőke távozott. A hozamok azonban kedvezően alakultak, így a kategória vagyona 2,6 százalékkal növekedni tudott a hónap során. Valójában a kiegyensúlyozott vegyes alapokhoz érkezett némi friss tőke (5 Mrd), de a másik két alkategória esetében tőkekiáramlás volt. Az óvatos vegyes alapoktól 19,5 milliárdnyi tőke távozott, míg a dinamikus alapoktól 5,5 milliárdnyi.
A részvényalapoknál tőkekiáramlást figyelhettünk meg az elmúlt hónapban. Ennek nagysága 3,2 milliárd forint. Az árfolyammozgások viszont igen kedvezően alakultak, így összességében a részvényalapok vagyona 5,2 százalékkal nőtt.
A tőkevédett alapok esetében tőkebeáramlás volt tapasztalható, amely csaknem elérte a 11 milliárd forintot. Mindez egy új alap indulásával magyarázható. A nettó eszközérték 29,6 százalékkal nőtt a kategóriánál, amely a legnagyobb érték a kategóriák között. Természetesen ez a kiemelkedő növekedés a kategória kis méretével magyarázható, viszont azt is meg kell említeni, hogy ennek köszönhetően már nem a tőkevédett alapok a legkisebb kategória.
Az abszolút hozamú alapok esetében tőkekiáramlás volt, 4 milliárdos értékben. Ezúttal a hozamok azonban jelentősen hozzá tudtak tenni a növekedéshez, így 5,6 százalékos növekedés jelentkezett a kategória vagyonában a hónap során.
A származtatott alapokból esetében ebben a hónapban jelentős tőkekiáramlás tapasztalhattunk, aminek oka több alap lejárata. A 19,5 milliárdos tőketávozás a kategória méreteihez képest óriási, így két szembeötlő változás is bekövetkezett a kategóriánál: egyrészt a nettó eszközérték 32,1 százalékkal csökkent; másrészt ez a kategória lett a hónap végére a legkisebb. A hozamok kedvezően alakultak, de amint láttuk, csak csekély mértékben tudták ellensúlyozni a nagyarányú tőkekiáramlást.