Azonban túl nagy üzlet ez ahhoz, hogy a nemzetbiztonsági kérdések, a gyanús, pénzmosás jellegű offshore ügyletek bárkit is visszatartsanak.
A Karib-térség az aranyvízum-paradicsom. Egy dominikai útlevél már 100 ezer amerikai dollárnyi befeketésért megvásárolható. 400 ezer dolláros ingatlanvásárlásért és 250 ezer dollár fejlesztési alapba helyezett támogatásért cserébe boldog Saint Kitts-i és nevisi állampolgárok lehetünk. Hasonló feltételekhez köti az útlevél megszerzését Antigua és Barbuda is.
A legdrágábban az Egyesült Királyság adja magát, itt 2,7 millió dollárt kell kicsengetni egy útlevélért, míg szingapúri állampolgárrá 1,9 millió dollár fejében válhatunk. Portugália félmillió dollárt, Kanada 600 ezret, míg Ausztrália 1,2 milliót kér egy útlevélért, míg egy amerikai útiokmányért 500 ezer és 1 millió dollár közötti összeget kell kifizetni. Cipruson 2,5 millió eurós ingatlanbefektetés a feltétel.
A kereslet nyilvánvalóan nő. Ahogy ez a piac is egyre érettebbé válik, egyre sürgetőbb lenne az is,
A kereslet növekedésének több oka van. Egyrészt, a vagyonos befektetők így menekülnek a politikai vagy gazdasági bizonytalanság elől, illetve, tekintve, hogy egy brit vagy egy amerikai útlevél mintegy 170 országba biztosít vízummentességet, így növelik a mobilitásukat is.