Kína a gazdasági növekedés fenntartására, de nem felgyorsítására törekszik. A politikai döntéshozók nem vitatják, hogy stabilizálni kell az ingatlanárakat, és nem fogják kockára tenni az adósságcsökkentés terén nehezen elért eredményeket az ingatlanpiac újbóli felfuttatásával. A folyamat legvalószínűbb kimenetele a kínai részvények fokozatos fellendülése lesz.
A feltörekvő piacok közül Indonéziában jó a növekedés és a jövedelmek dinamikája, de a bankok dominanciája miatt a piac ki van szolgáltatva a kamatcsökkentéseknek. Miközben a globális piacok befektetőinek likviditása sokkal korlátozottabb, az ASEAN-régió széles körben profitálhat az ellátási lánc diverzifikációjának hosszú távú trendjéből és a világ minden tájáról érkező közvetlen külföldi befektetések növekvő részarányából.
India ismét a hosszú távú befektetők kedvence lehet. Bár a közelmúltbeli rali után a külföldről beáramlott tőke egy része kivonja a nyereséget, és a szélsőséges időjárás zavarokat okoz a mezőgazdaságban, az ország kilátásai továbbra is stabilak, amit az előnyös demográfiai adatok, valamint az infrastruktúrába és a gyártásba áramló beruházások is alátámasztanak. Ez az oka annak, hogy a hazai befektetők még mindig veszik az ország részvényeit.
Csak a nyereség számít
Senki sem tudhatja biztosan, hogy miként alakulnak az amerikai-kínai kapcsolatok, és azt sem tudjuk pontosan megjósolni, hogy milyenek lesznek az árupiaci folyamatok, ha a közel-keleti konfliktusok tovább eszkalálódnak. De a volatilitással nem csak a kockázat, hanem a hozam is együtt jár.