A kis- és középvállalati szegmens helyzete bonyolultabb ennél. A jelenlegi rali jórészt kiegyenlítette az értékeltségeknek a piac felső részéhez képest fennálló eltéréseit, de az előttünk álló év más impulzusokat fog adni. Az adócsökkentések a kisvállalkozásoknak kedveznének, akárcsak az alacsonyabb finanszírozási költségek. Ez utóbbiak azonban semmivé foszlanak, ha az áremelkedések arra kényszerítik a Fed-et, hogy változtasson irányt, és ha a bevándorlás és a vámok elkezdenek kézzel fogható veszélyt jelenteni a növekedésre és a kiadásokra.
Általánosságban elmondható, hogy a Fidelity makrogazdasági elemzőcsapata által az előttünk álló hónapokra felvázolt mindkét forgatókönyv (lágy landolás vagy refláció) kedvezően hatna a korai ciklikus részvények nyereségére. Ha pedig az új kormányzat újjáéleszti a gazdaságot és csökkenti a szabályozást, az az amerikai pénzügyi és értékpapírszektoroknak jönne jól.
Kereskedelmi kockázatok
2025 küszöbén a Fidelity-nél úgy látják, a hangulat és a fundamentális mutatók kedveznek Japánnak. Az ország erős bérnövekedés mellett továbbra is a refláció útján halad, a tőkeberuházások és a részvényesi hozamok pedig folyamatosan növekedni fognak. Az indexet felülmúló Topix vállalatok aránya is emelkedik, mivel a befektetők az ország vállalatirányítási reformjainak haszonélvezőit keresik.
Az egyik dolog, ami óvatosságra int, hogy egy erős jen a magasabb kamatlábak mellett az év későbbi időszakában árthat a bevételeknek, különösen a nem alapvető fogyasztási cikkek szektorában, ahol a külföldi eladások volumene meghaladja a belföldi keresletet az autógyártók és a tartós cikkek exportőrei tekintetében.