A fejlett világ másik felének komoly kihívásokkal kell szembenéznie. Az európai ipari és autóipari vállalatok közelmúltbeli profitfigyelmeztetései, valamint a nem alapvető fogyasztási cikkek forgalmának visszaesése azt jelzik, hogy a kínai keresletet övező kételyek súlyosan érinthetik ezeket a részvényeket. A Fidelity makrogazdasági elemzőinek modellje szerint a republikánusok által bevezetett vámok részleges érvényesítése akár fél százalékponttal is csökkenthetné a német és az euróövezeti GDP-t.
Az érem másik oldalán az összehangolt monetáris lazítási kampány elméletileg hasznos lehet az európai ciklikus vállalatok számára, de jelenleg a jövedelem stílusú papírok kínálják az olcsóbb és biztonságosabb választást: az osztalékokból és részvényvisszavásárlásokból származó hozamok összege a piac egyes területein akár a 8 százalékot is elérheti, és kedvezőbb az árazásuk is.
Az ázsiai potenciál
A Fidelity szakértői Kínában azokat az ágazatokat részesítik előnyben, amelyek már most is előkelő helyet foglalnak el a kormány szakpolitikai napirendjén, mint a technológia, a csúcskategóriás gyártóipar, a fogyasztási cikkek és az egészségügy. Tisztában vannak azzal, hogy a kínai részvények volatilisek lehetnek, és hogy a politikai fordulat hatására sok vállalat értékeltsége nyomottról jóra javult. A jó hír az, hogy ezen a hatalmas piacon nincs hiány olyan részvényekből, amelyek egyértelmű nyereségnövekedési potenciállal rendelkeznek.