Nemzetközi mentorálási szolgáltatással bővült az INPUT Program, így jelenleg hét ország tizenkét nemzetközi mentora révén biztosít térítésmentes szakmai támogatást a külpiacra lépés előtt álló magyar startupok számára - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium digitalizációért felelős helyettes államtitkára.
Solymár Károly Balázs hozzátette: az egyedülálló, több alkalomból álló mentorálás során a vállalkozások széles kapcsolatrendszerrel és tapasztalattal rendelkező szakemberektől kaphatnak információkat az adott célpiacról, majd tanulmányút keretében a gyakorlatba is átültethetik megszerzett tudásukat.
A nemzetközi mentorjelöltek több napos, gyakorlatorientált képzésen vesznek részt, melynek keretében megismerhetik a magyar innovációs ökoszisztéma jellemzőit, elsajátíthatják a mentoráláshoz szükséges szakmai tudást, valamint működő magyar startupok esettanulmányain keresztül élesben is kipróbálhatják a mentorálási eszköztárat.
A folyamatosan bővülő nemzetközi hálózat jelenleg 12 mentorból áll, akik az Amerikai Egyesült Államokból, Németországból, Lengyelországból, az Egyesült Arab Emírségekből, Georgiából, Moldovából és Ausztriából segítik a magyar vállalkozásokat.
Az INPUT Program jelenleg mintegy 80 tagot számláló, országos pro bono mentorhálózatot épített ki Magyarországon. A mentorjelöltek több napos szakmai képzést és vizsgát követően válhatnak INPUT Mentorrá, akiket később további szakmai programok segítenek a fejlődésben. A program hozzájárult ahhoz, hogy az ENSZ 2018-ban Global Best Practice elismeréssel illette az INPUT Program tevékenységét. A térítésmentes mentori szolgáltatást a már fejlett, nemzetközi piacra lépés előtt álló startupok vehetik igénybe az INPUT Program weboldalán keresztül, a mentorálási folyamat zárásaként pedig tanulmányúton vehetnek részt az adott célpiacon - olvasható az ITM közleményében.