Magyar magánbefektető alig akad a hazai tőzsdei kereskedés szereplői között, akik viszont növekvő arányban érdekeltek az idei jelentős árfolyamnyereségben, azok a régi és a májust követően nagy számban megjelent új külföldiek. Szalay-Berzeviczy Attila tőzsdeelnök december 29-i évértékelése szerint a nem honi befektetők idei haszna 1500 és 2000 milliárd forint között alakulhat. A Budapesti Értéktőzsde igen jó esztendőt tudhat maga mögött, még december utolsó napjai sem okoztak megrázkódtatást úgy, mint számos más börzének. A dél-kelet-ázsiai tömegkatasztrófát eddig egyetlen forintnyi veszteség nélkül vészelte át a Budapesti Értéktőzsde, lévén biztosítóknak és utazási irodáknak a papírjaival nem kereskednek a magyar börzén.
A hazai tőkepiac három papírjának főszerepléséről adhatott számot az évértékelés során Horváth Zsolt BÉT-vezérigazgató: az OTP és a Mol megduplázódó árfolyamát könyvelhették el, az FHB-papír esetében azonban megháromszorozódót. Az értéktőzsde számára főképp azok a változások játszottak lényegi szerepet 2004-ben, amelyek a tulajdonlási viszonyokkal függtek össze. Szalay-Berzeviczy Attila a májusban színre lépett osztrák-magyar 68,8 százalékos tulajdonnal rendelkező konzorcium stratégiai programjára utalva értékelt úgy, hogy körvonalazódni látszik a közép-kelet-európai tőzsdeszövetség, amelyhez már "csak" a jövőre átcsúszó árutőzsdei fúzió, a Kelerből való mintegy 50 százaléknyi tulajdonrész megvásárlása hiányzik, illetve az a brüsszeli engedéllyel vélhetően 2005 február 20-án megtartandó közgyűlés, amely a változtatásokhoz kellő döntéseket meghozhatja. Ebbe a bővülési folyamatba tartózik a varsói börze tulajdonlásában való szerepvállalás is.
A Budapesti Értéktőzsde, mely jövőre ünnepli újkori történelme 15. évfordulóját, igen jó 2004-es teljesítménnyel, s milliárdos nyereséggel zárhatja az évet. Fontos körülmény, hogy más megjelenhettek új alapok, továbbá olyan uniós befektetők, akik, amelyek eddig "hivatalból" voltak távol a térség tőkepiacától. A 10 milliárdos napi forgalom - legalább ilyennel számol a BÉT 2005-re is - mellett az esztendő folyamán 49 alkalommal sikerült indexrekordot dönteni. A következő évben realitásnak látszik, hogy 5-6 cég részvényeit vezetik be a tőzsdére. Az elnök bízik benne, hogy javulhat a lakosság megtakarítási hajlandósága és ennek megfelelően a tőkepiaci befektetések is nagyobb hangsúlyt kapnak. A nyugdíjpénztári tőzsdei invesztíciók bővülését jó okkal remélik a BÉT-en, elvégre megszűntek a korábbi részvénytartási korlátok. Jót tesz a börze helyzetének az is, hogy - Szalay-Berzeviczy Attila szerint - a politikával képes volt kiegyezni a hazai tőkepiac, hiszen sikerült kivédeni az árfolyam-nyereségadó 2005-ös kivetését.