Tovább romlik a horvát-magyar viszony

A Mol és szlovákiai vállalata, a Slovnaft monopolhelyzettel való visszaélés vádjával formális panaszt nyújtott be a Janaf ellen az Európai Bizottság Versenypolitikai Főigazgatóságánál, továbbá kifogásolják a horvát kőolajvezeték üzemeltetőjének árképzési gyakorlatát is – közölte a Mol.

Az uniós versenyjog alapján az energiainfrastruktúrában monopóliummal rendelkező vállalat erőfölényben van – hangsúlyozza a Mol. Az ilyen infrastruktúra feletti ellenőrzés lehetővé teszi az üzemeltető számára, hogy a fogyasztóktól és a versenytársaktól függetlenül viselkedjen, egyebek között azzal, hogy az árakat tartósan a versenyképes szint fölé emeli, vagy megtagadja a hozzáférést.

A Mol és a Slovnaft az Európai Bizottságnak küldött levélben kifogásolja továbbá a „visszaélésszerű árképzési és tárgyalási gyakorlatot”, ezért egy másik beadványt is benyújtanak. Indoklásuk szerint a horvát cég 2022 óta a méltányos piaci árak három-négyszeresét kéri a szállításért, és ezen továbbra sem hajlandó változtatni.

Az Oroszországból Ukrajnán át érkező Barátság kőolajvezetéken január 27-én szűnt meg az ellátás, jelentősen növelve a térség tengertől elzárt államaiban található finomítók függőségét az Adria-vezetéktől, amely számukra az egyetlen életképes útvonal. A visszaigazolás késedelmes beérkezéséből eredő pénzügyi károkért a Janafot terheli a jogi és anyagi felelősség. A Mol fenntartja magának a jogot, hogy kárigényét a Janaffal szemben érvényesítse – olvasható a magyar olajtársaság közleményében. (MTI)

Véleményvezér

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett

Mulatságba fordult a magyar focibajnokság közvetítési jogának aukciója, senki nem jelentkezett 

A politikusok, fene nagy étvágyukban, a sportot is bekebelezték.
Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén?

Bezárási hullám Orbán Viktor szülőföldjén? 

4 csillagos szállodát, stadiont zárnak be?
Halálzóna lett Ukrajna keleti része

Halálzóna lett Ukrajna keleti része 

Hatalmas emberveszteségeket szenvednek el az oroszok.
Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg

Teljes drónblokádot hirdetett Donyeck útjaira az ukrán hadsereg 

A blokád lett a háborúk kulcsszava.
Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok

Beindultak a magyarok, dőlnek a részvételi rekordok 

Tényleg a demokrácia ünnepe lesz a nap.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo