Törökbálint és Solymár szorosan Buda mögött

Az előző évekhez képest tavaly és idén a főváros környéki telekpiacon is visszaesett valamelyest a forgalom, ám a kereslet szempontjából a házhelyek továbbra is vezetik az ingatlan toplistát. Az előrejelzések ebben a szegmensben év végéig átlag 5-6%-os áremelkedést jósolnak.

A telekpiacon napjainkra a főváros közvetlen agglomerációjában jócskán leszűkült a kínálat, így a legkeresettebb településeken - Budaörs, Budakeszi, Solymár, Törökbálint -- az árak az "egekbe" szöktek. Ez késztette néhány éve az építkezőket, hogy az agglomeráció külsőbb települései felé forduljanak, ahol sorra megjelentek a fejlesztő cégek is. Ez utóbbiak közül több társaság nemcsak lakóparki, lakókerti fejlesztésekbe, de - miután néhány esztendeje a helyi önkormányzatok telekparcellázási aktivitása alábbhagyott -- családi házas telekkialakításba, illetve ezek értékesítésébe is belefogott.

Ilyen kistelepülések a közúton és tömegközlekedéssel egyaránt jól megközelíthető Biatorbágy, Budajenő, Diósd, Tinnye, Piliscsaba, Pécel, Vecsés, Páty és Fót, melyeken a tervezett lakópark-fejlesztések nyomán nemcsak az infrastruktúra, de a szolgáltatások teljes köre is kiépül néhány éven belül. Ugyanakkor vonzóvá teszik őket a fővároshoz, illetve az említett divatos kisvárosokhoz képest viszonylag alacsony, a kevésbé tehetősek számára is elérhető négyzetméter-árak.

A konkrét telekárakat nézve Budaörs, Budakeszi, Törökbálint és Solymár -- az elmúlt évek folyamatos vásárlói érdeklődése nyomán -- árban lépést tartott a főváros budai területével. Mára ezekben a kisvárosokban a közművesítetlen telkek négyzetméterára is eléri 18-20 ezer forintot, míg a jó helyen fekvő, megfelelő méretű, örökpanorámás, közművekkel ellátott építési telkeké 28-45 ezer forint között mozog, sőt egy-egy kiemelt adottságú parcella csak ennél jóval magasabb áron szerezhető meg. A külsőbb városrészi, mezőgazdasági besorolású -- korábban zártkertnek nevezett - fejlesztés előtt álló területek négyzetméterára 5-10 ezer forint, míg a közműves magántulajdonú ipari telekingatlanoké 25-40 ezer forint között mozog.

Az agglomeráció külsőbb településein - ahol jelenleg is számos magán-, illetve fejlesztői tulajdonban lévő parcella van eladósorban, 7,5-22 ezer forint/négyzetméter között szóródik a telekár. Ilyen például Pécel és Páty, ahol jelenleg is több (750-800 m2-es) összközműves építési parcella vár gazdára 8-9,9 ezer forintos négyzetméteráron, míg Pomázon 12 ezer, Diósdon pedig 18-20 ezer forint körüli árat kell letenni egy-egy jó fekvésű, közművekkel kiépült házhely négyzetméteréért. Számos építési terület vár beépítésre Dunakeszin is: találhat itt a vásárolni szándékozó építési parcellát 15-16 ezer forintos, Kerepestarcsán 14 500 forint/négyzetméteráron, vagy Szentendrén -- helytől mérettől, fekvéstől és egyéb adottságtól függően -- 10 és 22 ezer forintos négyzetméteráron.

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo