Tömegek indulnak útnak az őszi szünetben

Az október 26. és november 3. közötti őszi szünet időpontjai iránt élénk érdeklődés mutatkozik a Szallas.hu-n foglaló belföldi utazók körében: 9 százalékkal nőtt az előfoglalások száma a tavalyi őszi szünethez képest - ismertette felmérésének eredményét a Szallas.hu.

Az előfoglalások legnagyobb része az Észak-Alföld, Észak-Magyarország és Dél-Alföld régiót érinti, míg a települések rangsorában Eger, Gyula, Budapest, Pécs és Szeged áll az élen.

A foglalások fele két éjszakára szól, negyede háromra, 16 százalékuk pedig egyéjszakás. Szeptemberben és októberben a belföldi foglalásokhoz kapcsolódó online fizetések összértékének a negyedét SZÉP-kártyával rendezték.

Több a foglalás, mint tavaly
Fotó: Depositphotos

Bár idén október 23-a nem esik hosszú hétvégére, az október 25-i pénteki utolsó tanítási nap megnyitja az őszi szünetet, amelyet a november elsejei hosszú hétvége követ.

Kelemen Lili, a Szallas.hu sajtószóvivője a közleményben hozzátette: az utolsó pillanatos foglalásokkal együtt még további jelentős élénkülés várható az elkövetkező napokban is.

Az őszi időszak kedvez a hoteleknek: az előfoglalások harmadánál hotelt választottak a vendégek. Negyedük apartmanba, ötödük vendégházba szól, minden tizedik vendég panziót választott, míg 5 százalékuk más szállástípust keresett. Az előfoglalások 38 százaléka wellness-szálláshelyre érkezett.

Az őszi szünetre szóló belföldi foglalások 34 százaléka 50-100 ezer forint közötti, míg 30 százalékuk 50 ezer forint alatti kosárértékű. A foglalások 17 százaléka 100-150 ezer forint közé esik, közel 9 százalékuk pedig 150-200 ezer forint közötti kosárértéket képvisel. A foglalások valamivel több mint 7 százaléka 200-300 ezer forint közötti, és mindössze 3 százalékuk haladja meg a 300 ezer forintot.

Véleményvezér

Váratlan támadást kapott Orbán Viktor egy nem várt helyről

Németország bekeményíthet Putyinnal szemben.
Döbbenet a piacon, a lengyel export lehagyta az oroszt

Volna mit tanulnunk a lengyelektől.
Döbbenet, Romániába költözik a magyar ipar egyik zászlóshajója

Egy szomorú pillanata a magyar gazdaságtörténelemnek.
Az még rendben, hogy a bizalomlistán az utolsó helyre került a magyar egészségügy, de ennyire

A magyarok több mint háromnegyede nem bízik az egészségügyben.