A felmérés egyébként azt is vizsgálta, hogy az interjúalany milyen valószínűséggel kötne meg egy olyan típusú biztosítást, amely munkanélküliség esetén anyagilag kisegítené. Az eredmények alapján az év második negyedévéhez képest 5 százalékponttal emelkedett azok aránya, akik biztosan hajlandóak lennének egy ilyen biztosítás megkötésére: az így elért 33 százalék ugyanakkor 4 százalékpontos csökkenést jelent az előző év hasonló időszakához képest.
A felmérés szerint az előző negyedévhez képest 4 ponttal ugyan csökkent, de a megelőző évhez képest változatlan, 73 pontos értéket vett fel az a mutató, amely a munkavállalók azzal kapcsolatos attitűdjeit méri, hogy a jelenlegi pozíciójukat mennyire érzik biztosnak az adott cégen belül. Az erre vonatkozó részadatok szerint a válaszadók 54 százaléka azt gondolja, hogy az több mint 5 évig biztosan meg fog maradni, ami az előző év hasonló időszakához képest 1, az előző negyedévhez képest 2 pontos csökkenést mutat.
A fenti, kissé negatív tendenciának ugyanakkor ellentmond, hogy az előző évi adatokkal összevetve 4 ponttal emelkedett, az előző negyedévhez képest pedig változatlanul 85 pontot vett fel a munkavállalók mostani munkahelyük fennmaradásával kapcsolatos optimista percepciója. A részeredmények alapján az interjúalanyok 69 százaléka úgy vélte, hogy a cég, ahol dolgozik - függetlenül a saját pozíciójától - még több mint 5 évig biztosan megmarad. Az ezzel kapcsolatos percepció 2 százalékpontot esett az előző év hasonló időszakához képest. Némi aggodalomra adhat okot az is, hogy az előző negyedévhez képest változatlan szintet (62 pont), az előző év hasonló időszakához képest viszont 3 pontos esést ért el az a mutató, amely azt vizsgálja, hogy a munkavállalóknak mekkora bizalma van abban, hogy egy esetleges állásvesztés vagy felmondás esetén milyen könnyen találna a képzettségének megfelelő új állást.