A go and stop veszélyére hívta fel Parragh László kamarai elnök a sajtó figyelmét azt követően, hogy a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnökségének ülése után az ott elhangzottak alapján értékelte a kormányzat egy évét. A június 6-i érvelése azonban a stopra koncentrált, mivel a kiigazítások gazdaságpolitikája ellenében a reformot hiányolta, a reformbarkácsolással ugyanis sikerül feláldozni a növekedés jó részét. A környezetéhez képest álló, lemaradó magyar gazdaság - ismerte el Parragh - elkerülte a pénzügyi összeomlást, de azt például a kamara nevében kifogásolni lehet, mondta, hogy az uniós források elosztás-struktúrája a jobbára közösségi beruházások révén nem hozza helyzetbe a reálszféra szereplőit. A kamaraelnök ehelyütt a kis és közepes vállalkozások számára elérhető lehetőségeket hiányolta, mint jelezte, a nagyok számára a második és harmadik körben már nincsenek fejlődőképes beszállítók, azaz a gazdasági klíma kezd nem elégséges előnnyel kecsegtetni.
A prioritások mentén kellene az uniós forrásokat hasznosítani - kamarai ajánlás magyarázatául azt fejtette ki az elnök, hogy nem helyes arányt képvisel a gazdaságpolitika. Az infrastruktúra ugyanis kell, de az erőforrásokból több juthatna a fejlesztésekkel, beruházásokkal, K+F-fel lemaradó üzleti szférának. Ennek a tanácsnak a megfogadását reméli Parragh László már a 2008-as központi költségvetés megtervezésénél is visszafogottabb pénzügypolitikát látnak szívesen. A kamara a beruházások hiányát tekinti veszélyes tendenciának, mondván, a kormányzat ígérte 2009-től már megtapasztalható növekedésnek így mégsem lesznek meg a feltételei.A cégek az életben maradásuk finanszírozására el is költik saját forrásaikat, nem jut felhalmozásra, nem tudnak hosszú távú célokra koncentrálni. Ezért is kárhoztatta az MKIK elnöke azt a programot, amely csak 2011-2012 között látja esélyesnek az adóreformokat, s ez megint versenyhátrány, mivel a térség többi országa éppen mostanában alakítja át a közterhek struktúráját. Az elnökség a kabinetnek címzett kritikáját abban fogalmazta meg, hogy a kormányzati programokból, véleményük szerint, hiányzik a szakmaiság. Állításuk szerint a konvergencia program és az Új Magyarország program is szembe megy egymással. Az elnök szerint szó nincs arról, hogy Brüsszel csak egy megoldást tart üdvösnek, ezért - hangsúlyozta ismét - több pénzt kell olyan programokba fektetni, amilyenek közvetlenül kezdik el termelni a javakat, s nem áttételesen, mint a termelő infrastruktúrák, például az autópályák, amelyek csak a lehetőségét teremtik meg a befektetők ide vonzásának.
Parragh László az eltelt kormányzati év javára írta, hogy csökkent a költségvetési deficit, a közalkalmazotti kör kis mértékben már leépült, s az is helyeselhető, hogy az energetikai szubvenciók eltűnőben vannak. Az egészségügy elindított reformja mellett is érvelt a kamarai vezető, s lát némi fejlődést a korrupció elleni harcban.